Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

3GSAT-7000 Full HD Detaylı Bilgiler Yazılımlar

ricardo

Moderator
Local time
02:38
3GSAT-7000 FULL HD 22.03.2012 YAZILIMI

Yazılımda yeni data uydusundan bahsediliyor ne derece doğru denemek gerekiyor ama ayarlı çanağım olmadığı için test edemedim w3 data test ok... Birde yeni eklemeler gizli menü var cihazda büyük ihtimal data seçimi yapmaya yarıyor ...

Menü--> Araçlar--> Service Setting--> Kumandadan 2470 tuşla--> Satallite Service bölümü geliyor data paylaşımı alabilmeniz için bu kısımın enable seçili olmasına dikkat edin yoksa data paylaşımı alamassınız. Bu kısımın içinde birde uydu seçimleri var eğer paylaşımı data w3 olarak alıyorsanız sat3 seçili olmasına dikkat ediniz. Diğer sat6 vs uydularda denemeler sonunda testler sonunda farklı data seçimleri olup olmadığını hep birlikte öğreneceğiz...

memoli1478

Moderator
Local time
eline sağlık dostum teşekkürler

jaccal555

Vip
Local time
spacesat seilerini önemli yere taşıyalım ustalar

ricardo

Moderator
Local time
3GSAT-7000 FULL HD cihazına uyan şu ana kadar denemiş olduğum iki cihaz yazılımı var size izlenimlerimi anlatayım

1) İlk test spacesat mb-8000 yazılımıyla yapılda sonuç olarak her şey ok Paneldeki tuşlar çalışıyor cihaz sinyal alıyor data çalışıyor sorunsuz çalışıyor ama kumanda uyumu yok akıllı kumanda ile test ettim ama bir türlü kodunu bulamadım büyük bir ihtimal ır gözde değişiklik yapmak gerekiyor iş sadece kumandada olsa idi akıllı kumanda kodu bulurdu cihaz akıllı kumandaya hiç tepki vermedi çünkü... Spacesat MB-8000 kumandası olanlar deneyebilir ben bulamadım...

2) Magnum T1 HD Hybrid_T1_1.46 yazılımını cihaza denedim 3gsat kumandası uyum sağlamadı akıllı kumanda ile kodunu buldum kumanda sorunsuz çalıştı usb çalıştı sorun yok ama cihazda bir türlü sinyal alamadım ne kanallar için nede data için cihazda sinyal alamadım.

3) Başka bir deneme esnasında cihaz çöktü panelde ekran yok sadece yeşil ışık yanıyordu cihaz açılmıyordu. Yazılım yüklemeye eski haline döndürmeye çalıştım ama loaderle hiç bir türlü bağlantı kuramadım. Bilenler bilir bilmeyenlerde öğrensin 3GSAT-7000 cihazı Ali 3602 chip e sahip ve kullanıyor Ali 3602EromUpgrade loaderini kullanarak eski hale döndürdüm ama buda yetmiyor eski hale döndürdükten sonra yeniden usb üzerinden boot yazılımını güncellemeniz gerekiyor yoksa cihaz avare çalışabiliyor bilginize... Ali 3602EromUpgrade loaderini 1. mesaja ekliyorum deneme yapanlara lazım olabilir....:)

Son düzenleme:

bobom

Vip
Local time
memoli usta bende eldim nerelerdeydin derken burda buldum seni bi ara şu spacesat bilindiği gibi k7 hd k8 hd ve 3002 cihazlara thor datası çökmesinden sonra yazılım destek verilmedi ve ayrıca c5 piyasaya sürülmesi satışı içinde bu cihazlar destek iptal edildi en azından bu cihazlara bi dönüşüm yolu bulunurmu acaba en azında bari emu lu flan bi cihaz dönüşümü olursa cihazlar çöp olmaktan bilmiyoum memoli usta bu konuda bi çalışmaların varmı

memoli1478

Moderator
Local time
memoli usta bende eldim nerelerdeydin derken burda buldum seni bi ara şu spacesat bilindiği gibi k7 hd k8 hd ve 3002 cihazlara thor datası çökmesinden sonra yazılım destek verilmedi ve ayrıca c5 piyasaya sürülmesi satışı içinde bu cihazlar destek iptal edildi en azından bu cihazlara bi dönüşüm yolu bulunurmu acaba en azında bari emu lu flan bi cihaz dönüşümü olursa cihazlar çöp olmaktan bilmiyoum memoli usta bu konuda bi çalışmaların varmı

dostum data desteği kesilmeden emulu vermezler am bende bakıyorum diğer uyumlu cihazlara bakıyorum eşit olan cihazı bulursam hazırlarım eklerim ok

bobom

Vip
Local time
sağol katkılarından dolayı teşekkürler usta

ricardo

Moderator
Local time
Yahsat 1A 52.5E uydusunu vakit bularak en sonunda ayarladım ama balıkesirden 150cm çanak ile zar zor 12169 H 27500 frekansından en fazla %33 sinyal alabildim ve paylaşım için denedim ama 3GSAT-7000 HD ile paylaşım alamadım Batı bölgelerinden bu uyduyu almak zor doğu illerinde olan arkadaşlarımız ellerinde imkanı olan arkadaşlar deneyebilirlerse sonucu daha net bir şekilde anlarız. Yahsat 1A uydusunu ayarladıktan sonra gizli menüden uydu değiştirerek denemeyi unutmamak gerekiyor elbet bir fonksiyonu var...

Menü--> Araçlar--> Service Setting--> Kumandadan 2470 tuşla--> Satallite Service bölümü geliyor data paylaşımı alabilmeniz için bu kısımın enable seçili olmasına dikkat edin yoksa data paylaşımı alamassınız. Bu kısımın içinde birde uydu seçimleri var eğer paylaşımı data w3 olarak alıyorsanız sat3 seçili olmasına dikkat ediniz. Diğer sat6,satl,satyl vs uydularda denemeler sonunda testler sonunda farklı data seçimleri olup olmadığını hep birlikte öğreneceğiz...

Yahsat 1A 52.5E uydusunun çekim bölgesi resimlerde eklidir...

Saygılar...

Son düzenleme:

jaccal555

Vip
Local time
evet data yok deniliyor ricardo usta bilgin olsun

fatih sultan

Moderator
Local time
w3 datada erobird 9 açıkmı malum kanallar ricardo abi

fatih sultan

Moderator
Local time
mersinde olduğum için yahsatı full alıyorum 3 gsat yok elimde c5 açık şuan w3 data ile aynı kanallar açık örneğin x ler ne açıyorsa c5 de aynı topcular yok discover spor premir baybb balon3 açık

bobom

Vip
Local time
hımm rikardo ustam balıkessirin neresindensin hemşeriymişiz bende balıeksir )))))

bobom

Vip
Local time
ben ilçedeyim manyas ama bu gün işlerim vardı merkezdeyim nerede dükkanın ))))

fatih sultan

Moderator
Local time
Aşağı ay w3 için
و
Ve
يعمل على w6\yah sat
W6 Eserleri \ yah oturdu
لاجهزة HD
HD Cihazlar

shape1