Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Aslanlar bunalıma girdi

Yaban Ali

New member
Local time
11:48
Mustafa OĞUZ/İZMİR, (DHA)
2631075.jpg
İZMİR Hayvanat Bahçesi'nde ezan saatlerinde Golyad adlı aslanın “Allah” diye bağırdığı ve diğer aslanların da zikir ettiği söylentilerinin şaşkınlığı sürerken, aşırı ilginin hayvanları strese soktuğu belirtildi.

İzmir Hayanat Bahçesi Müdürü Çağlayan İnanlı, bir sirkten yaşlandığı için bağışlanan aslan Golyad'ın “Allah” diye kükrediği söylentisinin ardından kefesinin önünün hiç boş kalmadığını söyledi. İnanlı, şunları söyledi:

“Birçok kişi kafesin önünde oturup bekliyor, çay içiyor. Kükremeye başladığında ise görüntülerini çekiyor. Fakat bu söylentilerle birlikte ilgi artmaya devam ediyor. Aslanın sesini ve görüntüsünü kaydedip ‘Kıyamet alameti’ diye CD şeklinde satıldığını duyduk. Golyad'ın ezan saatinde kükremesi bir tesadüf. Bunu başka türlü yorumlamak ise yanlış. Bu haber kulaktan kulağa hızla yayılıyor. Bu işin çıkar amaçlı ve para kazanmak uğruna yapıldığı ortada. Hiç kimse ciddiye almasın. Aslanların bulunduğu kafes önünde gerekli önlemleri almaya başladık.”

İzmir Hayvanat Bahçesi'nde 20 yıldır aslan bakıcılığı yapan Hacı Gürcan yoğun ilgiden dolayı hayvanların artık bunalıma girdiğini belirterek şöyle konuştu:

“İnsanlar ellerinde kamera ve cep telefonuyla sürekli aslanların karsısına geçip, onları ürkütüp strese sokuyorlar. Hayvanlar artık bunalıma girdi. Bu söylentilere inananlar arasında aslanın kafesine girip bulunduğu ortamı temizlemek, ona dokunmak isteyenler bile var. Namaz kılana bile denk geldim. Ayrıca kalabalığın yoğun olduğu saatlerde hırsızlık, yankesicilik olayları da olmaya başladı. Bu aslanlara yıllardır ben bakıyorum. Kükreyerek tepki vermelerinin dışında herhangi bir anormallik görmedim. Artık bu oyun, bu söylentiler son bulsun. Bu durumdan en fazla aslanlar zarar görüyor.”

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
09:48
Enteresan tesekkürler.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8