Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Atatürk'ün otopsi fotoğrafları yayınlandı

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
10:20
Atatürk'ün otopsi fotoğrafları yayınlandı

Atatürk'ün ilk kez yayınlanan otopsi fotoğrafları gündeme bomba gibi düştü.

esh710_3.jpg

09.06.2012 - 17:24​

esh9876_1.jpg

Ankaralı işadamı ve koleksiyoncu Muhammed Yüksel, Atatürk'ün öldürüldüğünü ve yapılırken kafatasının değil vücudunun açıldığı iddia etti.
FOTOĞRAFLARIN DEVAMI VAR

Atatürk'ün sonrası fotoğlarını yayınlayan Yüksel, elinde gerçekleri alt üst edecek bilgi ve fotoğrafların olduğunu da ileri sürdü. Elinde Atatürk'ün yapılırken fotoğrafların bulunduğunu ileri süren Yüksel "Kesme biçme işlemleri yapılırken de fotoğrafları var ama onları yayınlatmak istemiyorum. Buyurun Ankara'ya gelin göstereyim. Doktor Akil Muhtar, doktor Mehmet Kamil, doktor Süreyya Hidayet, doktor Abra Vaya... Doktor Abra Vaya Yahudi asıllı Rum'dur. 1935-1943 yılında Atatürk'ün azınlıklar için kontenjanından Niğde Milletvekilliği yapmış, kurucu meclis üyeliği yapmış, senatörlük yapmış bir vatandaş. Kendisi Yahudi, karısı İzmirli bir Rum. Atatürk'ün özel doktoru. Fotoğrafların devamı var." dedi.

esh6630_2.jpg

ÖLÜM RAPORU NEDEN YAYINLANMADI?

Atatürk'ün ölüm raporunun yayınlanmadığına dikkat çeken Yüksel "Şunu tartışmanız gerekli. Atatürk'ün raporu neden yayınlanmadı? Doktorların açıklamalarını okuyorum: Biz kan almaya bile cesaret edemedik. 1938'de bütün dünyada yapılıyordu. Ve neden öldüğü açıklanıyordu. Ama Atatürk'ün ölüm raporu yayınlanmıyor. Bir rapor var mı ölümüyle ilgili? Siroz'a bağlı kalp durması diyorlar ama kan örneği yok. Kan almaya cesaret bile edemedik diyor Doktorlar." diye konuştu.
esh5226_6.jpg

ATATÜRK ÖLDÜRÜLDÜ

"Elimde Atatürk'ün kafatasının açıldığı değil, vücudunun açıldığı fotoğrafları var." diyen Yüksel iddialarını şöyle sürdürdü: "Çok net değil ama karnının açıldığı görünüyor. Bunların negatifleri var elimde. Atatürk'ün hazırlanmış bir ölüm raporu yok. Ben Atatürk'ün öldürüldüğüne inanıyorum. Neden bir Cumhurbaşkanı'nın ölüm raporu yayınlanmaz. Bu fotoğraflar elime açıklayamayacağım bir yerden geldi ve bu fotoğraflar Genelkurmay arşivlerinde bile yok."

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8