Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

AtatÜrk'Ün Vasİyetİ

SaTBiL™

Administrator
Local time
12:25
Web sitesi
www.cekingen.net
vasiyet1.JPG

Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleriyle Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Cumhuriyet Halk Partisi'ne atideki şartlara, terk ve vasiyet ediyorum:
1. Nukut ve hisse senetleri, şimdiki gibi, İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır.
2. Her seneki gibi nemadan, nispetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, Makbule'ye ayda bin, Afet'e 800, Sabiha Gökçen'e 600, Ülkü'ye 200 lira ve Rukiye ile Nebile'ye şimdiki yüzer lira verilecektir.
3. Sabiha Gökçen'e bir ev de alınabilecek, ayrıca para verilecektir.
4. Makbule'nin yaşadığı müddetçe Çankaya'da oturduğu ev de emrinde kalacaktır.
5. İsmet İnönü'nün Çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç olacakları yardım yapılacaktır.
6. Her sene nemedan mütebaki miktar yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil Kurumlarına tahsis edilecektir.

K.Atatürk

Turkiye-Sevd@lisi

New member
Local time
03:25
Ezanlarin Yukseldigi Minarelerden,Ay Yildizin Golg
6. Her sene nemedan mütebaki miktar yarı yarıya, Türk Tarih ve Dil Kurumlarına tahsis edilecektir.
6. Madde bugune kadar hicbir "benim" diyen devlet adaminin yapmadigi yapamadigi onem vermedigi ya da cesaret edemedigi ancak bir ulusun "ulus" olabilmesi icin gerekenlerin basinda gelen tarih ve dil'e verilen onemin en buyuk gostergesidir!

Cok buyuksun ATAM!

Mezarinda huzur icinde yatasin ATAM

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8