Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Bursaspor'dan 'Utanç Yasası' yorumu

kaptan-8

Co Admin
Local time
09:21
021220111046315694133_2.jpg
Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'ya ilişkin açıklamalar yaptı.

Bursaspor Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa'ya ilişkin, ''Şuna inanıyorum ki, bu kanunun çıkmasına ön ayak olanların azlığı da bu kanunun sert, ağır olmasına neden oldu. Bazı kesimlerden de fikir alınması gerekiyordu'' dedi.

Bölükbaşı, Bursaspor Taraftarlar Derneğince yayımlanan ''Taraftarın Sesi'' dergisine verdiği röportajda, Başkan İbrahim Yazıcı göreve geldikten sonra yönetime dahil olduğunu hatırlattı.

''İyi ki olmuşum, çünkü Bursaspor'u şampiyon yapan kadronun içinde yar almak çok onur verici'' diye konuşan Bölükbaşı,şampiyonluk dönemindeki hazzın tarif edilemez olduğunu ifade etti.

Bölükbaşı, bunun anlatılmaz bir olay olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

''En başından beri şampiyonluğu hedefliyorduk. Tabii Ertuğrul Hoca geldikten sonra çıta biraz daha yükseldi. Şampiyonluktan sonra Bursaspor kentin markası haline geldi. Sonuçta zirveye çıkıyorsunuz. Bundan önce 'Küme düşer miyiz acaba, kaçıncı oluruz?' diye hesap yapılırdı. Biz geldikten sonra o düşünceler değişti. Hedefimiz yine yüksek. Aslında iş adamıyım ama işlerimi bitirdikten sonra tüm zamanımı Bursaspor'a ayırıyorum.''

Kamuoyunda tartışılan ve ''Şike Yasası'' olarak bilinen ''6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa''ya ilişkin değerlendirmelerini de açıklayan Bölükbaşı, şöyle devam etti:

''6222 Sayılı Kanun, olması gereken bir şeydi. Şu an bu kanunun birden ortaya çıkması, ağır olması belki bir handikap. Bu konuyla ilgili çıkan yasadan taraftarların olsun, yöneticilerin olsun, diğer kamuoyu olsun pek bilgisi yoktu. Bunu bu kısa zaman dilimi içinde kavrayamadılar. Hatta anlamadılar ya da iyi anlatılmadı. Şuna inanıyorum ki, bu kanunun çıkmasına ön ayak olanların azlığı da bu kanunun sert, ağır olmasına neden oldu. Bazı kesimlerden de fikir alınması gerekiyordu. Böyle olup olmadığını da bilmiyorum. Birçok olay yaşandı. Bu kanun şu anda herkes tarafından biliniyor. Sonuçta bu kanun öyle veya böyle olması gerekiyordu ve oldu. 6222 Sayılı Kanun yürürlüğe girdi. Artık buna uyulmak zorunda.''

AA

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8