Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Cep'te Kur'an elinizin altında..

seyfi

Administrator
Local time
20:07

Cep telefonunda Kur'an-ı Kerim elinizin altında olsun istediğiniz sureyi seçip okuma imkanınız olsun, kıbleyi kolay bulasınız, Birbirinden güzel islami ekran temalarınız olsun, Hicri takvim Miladi takvim dönüşümünü ekranda görün, Sure ve ayet taramaları yapın..​

Nokia 6610+7250+6100+7210+6820+6230+6310i​

Bütün bunlara evet derseniz Burdan..

Son düzenleme:
R

ra82

Guest
bende bu program var çok güzel hepinize tavsiye ederim.....

Denizce

üye
Local time
18:07

Cep telefonunda Kur'an-ı Kerim elinizin altında olsun istediğiniz sureyi seçip okuma imkanınız olsun, kıbleyi kolay bulasınız, Birbirinden güzel islami ekran temalarınız olsun, Hicri takvim Miladi takvim dönüşümünü ekranda görün, Sure ve ayet taramaları yapın..​

Nokia 6610+7250+6100+7210+6820+6230+6310i​

Bütün bunlara evet derseniz Burdan..

Ben karsiyim Cep telefonlarinda Kuran'i Kerim'in olmasina . yasin veya ayetler dualar. cep telefonlarinda artik.. Kuran'iKerim Kutsal bir kitaptir..evlerimizde bile onu yüksek bir yerlerde saklamaya özen gösteriyoruz. Degilki cep tellerini ordan oraya attigimiz ve heryere onunla girdigimiz zamanlar oluyor..Bagnaz yada tutucu biri degilim . ancak böylesine degerleride savunuyorum..

R

ra82

Guest
Ben karsiyim Cep telefonlarinda Kuran'i Kerim'in olmasina . yasin veya ayetler dualar. cep telefonlarinda artik.. Kuran'iKerim Kutsal bir kitaptir..evlerimizde bile onu yüksek bir yerlerde saklamaya özen gösteriyoruz. Degilki cep tellerini ordan oraya attigimiz ve heryere onunla girdigimiz zamanlar oluyor..Bagnaz yada tutucu biri degilim . ancak böylesine degerleride savunuyorum..

sana katılıyorum ancak dedigin gibi degil, bir hafızı düşün lavaboya bile giriyor yada kur'anı kerimin gelmemesi tüm pozisyonlarda bulunuyor ben ilim görmüş biriyim yada şöyle söyliyeyim hafızım ve bildigim kadarıyla bu senin dedigin gibi olmuyor . ne mutlu ki bizlere her şekilde yanımızda bulundurup her boş kaldıgımızda okuyabiliriz. biliyorsundur dinimizde boşa geçirdigimiz 1 saniyenin bile hesabını verecegiz. kim her zaman çantasında kuranı kerim taşıyorki ama cep telefonları taşınması zorunlu hissedilen bir icat neden her ikisi birden olmasın....

Denizce

üye
Local time
sana katılıyorum ancak dedigin gibi degil, bir hafızı düşün lavaboya bile giriyor yada kur'anı kerimin gelmemesi tüm pozisyonlarda bulunuyor ben ilim görmüş biriyim yada şöyle söyliyeyim hafızım ve bildigim kadarıyla bu senin dedigin gibi olmuyor . ne mutlu ki bizlere her şekilde yanımızda bulundurup her boş kaldıgımızda okuyabiliriz. biliyorsundur dinimizde boşa geçirdigimiz 1 saniyenin bile hesabını verecegiz. kim her zaman çantasında kuranı kerim taşıyorki ama cep telefonları taşınması zorunlu hissedilen bir icat neden her ikisi birden olmasın....

Yaninizda tasidiginiz küc+k Kurani kerimleri büyük özen ile korursunuz. ancak cep tellerini ordan oraya attigimiz cok oluyor dikkatli degiliz bu konuda, Hafiz Lavaboya elinde "Kuran " ile girmiyor sanirim. ilim irfan hepimiz görmüs insanlariz ama ben yinede görüsümü bildirip aksini savunuyorum. Isteyen cep telinede yükler ki yükleyen oluyorki tvlerde boy boy reklamlari var her saat basi...Ilim ve hafizliklada bu is olmuyor..

R

ra82

Guest
sen görüşünü belirttin bende ama hafız olana kadar emin ol sadece ezber yapmıyoruz bu ilmin egitiniminide alıyoruz. kuranı elimizde degil ama içimizde bulundurarak giriyoruz lavaboya telefonda oldugu gibi. o zaman sana göre bir laptopa da kuran yüklenmemeli bel altında taşıyoruz ya! seninde bildigin gibi bir çok insan sıra ibadete gelince üşenirler ki; kuran sadece ibadet için gönderilmemeiştir. mealini okudunmu hiç bilmiyorum ama okumadıysanda oku çünkü içinde bir müslümanın neler yapması gerektigi ve geçmişte neler yapılıp nasıl cezalandırıldıkları vesaire... bilgiler yazıyor yani anlayacagın bizim her yerde ve herzaman ona ihtiyacımız var onu okumayı erteledigimiz zaman okumayı unuttugumuz başımızı yastıga koydugumuzda aklımıza geliyor. ama bu senin düşüncen ve saygı duyuyorum ama bunu yapanlarıda kınama... herkezin özgür iradesi ve herkezin inancı... kim nasıl isterse öle davranır.ben sadece seni bilgilendirmek istedim ama şunu anladımki benim düşüncem seni hiç mi hiç ilgilendiriyor. e buda senin özgür iraden :)

Denizce

üye
Local time
Öncelikle Ben kimseyi kinamadim DIKKAT ederseniz sadece görüsümü ve kendi degerlerimi yazdim..Ben fikrimi forumda olsa aksin savunuyorsam belirtirim.. Ama kimseyi kinamam.!!Herkeste yukaridaki mesajimdada belirttigim gibi yükler yada yüklemez. Ben dogal olarak görüsümü sunarim . katilip katilmamaniz size kalmis..Ve ben tutucu bagnaz ,Kurandan anlamayan biri degilim. LAIK Ve CUMHURIYETCI biriyim.Türkce Mealinide okudum elbette herkes dinimizin gerekliliklerini farzlarini yerine getirmek zorundadir. Ben sadece Cep tellerine yüklemeyi yanlis buluyorum ve yine bu görüsü savunuyorum. ayrica Laptopta yüklü olmasi cok ayri bir sey onu ordan oraya savurmuyorsunuz yada cebinizde tasiyip Wc ye girmiyorsunuz..Bilgiye ihtiyac degil sadece bir görüstür sundugum. elbette sizinde oldugu gibi benimde özgür irademdi.. Iyigeceler Esen kalin.

F

fa77

Guest
sn @denizce ra82 ile olan tartışmanızı öncelikle ayakta alkışlıyorum bir platformda nasıl tartışılır herkes kendi düşüncesinde ne kadar özgürdür bunu sergilemişsiniz.....
ra82 benim eşim olduğu için onu savunuyorum zannetmeyin öncelikle bunu düşünmeyin şimdi gelelim cep telefonunda kur an yüklenip tuvalete vs yerlere o telefonla girme olayına .....
Musaf ı (kitap) eline alıpta tuvalete tabiki giremezsin kitap halindeyken de evinin en müstesna ve yüksek bir yerine koymak adaptandır Peki cep telefonuna yüklediğimiz cep kuran la tuvalete giremezmiyiz ????? bence gireriz şöyle bir mantık düşünün küçücük bir program siz ok. demeden çalışmıyor yani telefonunuzun hafızasında tabiki tuvalet vb yerlerde iken onu açıp okumuyacağız cebimde ve ben ok vermeden kesinlikle açılmayan bir uygulama kitap halinde değil ben bu konuyu cep telefonuma yüklerken ilim sahibi birisine sorup olurunu almıştım hiçbir sakıncası yok demişti bencede yok hatta canım sıkıldığında müsait isemde açıp mealini okurum
sevgiler......

Denizce

üye
Local time
sn @denizce ra82 ile olan tartışmanızı öncelikle ayakta alkışlıyorum bir platformda nasıl tartışılır herkes kendi düşüncesinde ne kadar özgürdür bunu sergilemişsiniz.....
ra82 benim eşim olduğu için onu savunuyorum zannetmeyin öncelikle bunu düşünmeyin şimdi gelelim cep telefonunda kur an yüklenip tuvalete vs yerlere o telefonla girme olayına .....
Musaf ı (kitap) eline alıpta tuvalete tabiki giremezsin kitap halindeyken de evinin en müstesna ve yüksek bir yerine koymak adaptandır Peki cep telefonuna yüklediğimiz cep kuran la tuvalete giremezmiyiz ????? bence gireriz şöyle bir mantık düşünün küçücük bir program siz ok. demeden çalışmıyor yani telefonunuzun hafızasında tabiki tuvalet vb yerlerde iken onu açıp okumuyacağız cebimde ve ben ok vermeden kesinlikle açılmayan bir uygulama kitap halinde değil ben bu konuyu cep telefonuma yüklerken ilim sahibi birisine sorup olurunu almıştım hiçbir sakıncası yok demişti bencede yok hatta canım sıkıldığında müsait isemde açıp mealini okurum
sevgiler......

Merhaba Öncelikle bu görüsünüz ve bu görüsünüzdeki yorumunuz icin Tskler.Ben baska bir sitede forum yöneticisi ve Operatörüm. ordaki üye arkadaslara dahi her zaman sunu yazar belirtirim Lütfen kisilere degil konuya yorum yapin ve yorumlarinizda kisileri rencide etmeyin. Durum böyle iken katildigim baska bir forumda onu sergilerim.
Diger Cep teline kuran yükleme konusunda hayir kesinlikle esinizi savunuyorsunuz diye bir düsünceye kapilmam bu görüsünüz bir olabilir baska bir konuda görüs farkliliginiz olabilir Saygi duyarim.

Simdi bana mantiksiz gelen kitap halinde iken herhangi uygunsuz yerlere günah diye kendi degerimiz olan KuranI Kerim ile elbette giremeyiz ama cep telinde olmasi neyi degistirki . Yani cep telini bir tus ile acmadikca aktiv olmuyor diyorsunuz.Acmak önemlimi sonucta icinde yüklü Cep teli Aktiv veya degil. Yine ben kendi özgür düsüncemi savunuyorum . Sizlerin görüsünüzede Saygi duyuyorum. Benim icin Bazi degerler Teknoloji ilerlesede degismiyor.. Esen kalin..

F

fa77

Guest
Simdi bana mantiksiz gelen kitap halinde iken herhangi uygunsuz yerlere günah diye kendi degerimiz olan KuranI Kerim ile elbette giremeyiz ama cep telinde olmasi neyi degistirki . Yani cep telini bir tus ile acmadikca aktiv olmuyor diyorsunuz.Acmak önemlimi sonucta icinde yüklü Cep teli Aktiv veya degil. Yine ben kendi özgür düsüncemi savunuyorum . Sizlerin görüsünüzede Saygi duyuyorum. Benim icin Bazi degerler Teknoloji ilerlesede degismiyor.. Esen kalin..

sizin fikrinize saygı duyuyorum o akşam eşimlede görüştüm konuyu aslında çok ama çok ince bir olay tartışmaya açık bir konu sizin fikrinize saygı duyuyorum olmaz demiyorum olabilir tabiki sonuçta kuran ayetleri cebinde ama bir taraftanda yapay bir zeka diye düşünmekten de kendimi alamıyorum yani kuran hafızasında olan birisinin tuvalete girmesi gibi bişi .....

Aslında bu tartışmadan ben şunu çıkartıyorum dinimiz o kadar muhteşem bir din ki kuran-ı kerim telefona yüklenmeli mi yüklenmemeli mi diye tartışa duralım fikir ayrılıklarına düşelim bir yahudinin bir hristiyanın veya musevinin kendi kitaplarıyla neler yaptıklarını tahmin bile edemezsiniz bizim farkımızda bu sanırım ......
sevgiler.....

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8