Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

''En anlamlı şampiyonluk!"

F

fiesta73

Guest
Radyospor'da yayınlanan "Yalçın Dümer'le Radyovole" adlı programa katılan Hakan Şükür, şampiyonluğun sırrının birlik ve beraberlik ruhundan geçtiğini söyledi. Dönem dönem çok zor anlar yaşadıklarını kaydeden Hakan, "Takım içerisinde kavgalar da oldu. Ancak biz bunların hepsinin üstesinden gelerek mutlu sona ulaştık" dedi.

Şampiyonluğa baştan beri inandıklarını söyleyen Hakan Şükür, "Yaşadığımız zorluklar takımı birlik ve beraberlik içerisinde tuttu. Bizim başarımız da buydu" diye konuştu. Şampiyonluğun mimarlığını Hakan Şükür veya belli bir kişiye maletmemek gerektiğini kaydeden golcü futbolcu şöyle konuştu: "Takım içerisinde müthiş bir birliktelik yaşadık. Takım içerisinde problemler, sıkıntılar, kavgalar yaşandı. Ancak Galatasaray'ın büyüklüğüne uygun şekilde davrandık. Galatasaray camiasının duruşunun nasıl olduğunu yabancı futbolcular da gördüler ve onlar da karakterli bir duruş gerçekleştirdiler. Belki zaman zaman onlar için bunlara göğüs germek zordu. Ama onlar en iyi şekilde davranarak bu şampiyonluğa önemli katkılarda bulundular. Sonunda da hepimiz sarısıyla kırmızısıyla, sevmeyenlerin bile büyük takdirini kazanarak, şampiyonluğa ulaştık."

"BU SEZON, YAŞADIĞIM EN ANLAMLI ŞAMPİYONLUK OLDU"

Yaşadığı şampiyonlukların içerisinde en güzelini bu sezon yaşadıklarını kaydeden Hakan Şükür, "Zahmetsiz rahmet olmaz sözüne bakarak, o zahmetler çok şey kazandırdı. Mutluluğum bu günlerde halen devam ediyorsa, bunun nedeni zorluklardır. Zaten, bu sıkıntılardan sonra gelen şampiyonluğun anlamı çok büyük. Bunun için de Türkiye'de yaşadığım şampiyonluğun en anlamlısı bu" şeklinde konuştu.

"BEŞİKTAŞ MAÇINI KAZANMAMIZ ALLAH'IN BİR LÜTFU"

Beşiktaş maçından sonra yaşadığın duygularının tekrar sorulması üzerine tecrübeli futbolcu, "Çok önemli maçtı. Medyanın Beşiktaş'ı çok farklı şekilde ele alıp, bize karşı motive etmesi, Beşiktaş'ın kupanın moraliyle maça çıkması bizim için çok zordu. Beşiktaş'da takdir toplayacak bir mücadele örneği gösterdi. Direkten dönen top gol olsaylı şimdi şampiyon olmayacaktık. Ama son dakikada Hasan bir gol attı. Uzatma dakikalarında gelen bu gol bir mucize mi, sinerji mi bilinmez ama adı konamaz bir nedenden gelen bu gol bizi etkiledi. O anı anlatmak kelimelerle anlatmak mümkün değil. Belki de Allah'ın lütfu gibi bir galibiyet sonra da şampiyonluğumuzu ilan ettik" ifadelerini kullandı.

"ARKADAŞLARLA İMECE USULÜ BİRBİRİMİZE PARA DESTEĞİNDE BULUNDUK"

Zaman zaman kulübe para bile verdiğinin hatırlatılması üzerine Hakan Şükür sözlerine şöyle devam etti: "Antrenmana çıkmama gibi birşeyler yazıldı. Ama böyle bir şey olmadı. Belki de yapmamız gereken antrenmandan daha ağır bir antrenmanı akşam yaptık. Bunlar değil, ama ismini bile bilmediğimiz insanlar futbolcuların altlarındaki arabaları kulüp verdi diye söylemlerde bulundular. Biz bunlara çok üzüldük. Ben ekonomik özgürlüğüne kavuşmuş bir insanım. Ama medyamızın çeşitli alanlarında zarar vermek için çeşitli şeyler söylendi. Benim düşüncelerim hepimizin öteki dünyaya gideceği yönünde. Bunun için menfaatçi olmam. Sadece günümü düşünmem. Para konusunda da Ergün, Hasan Şaş ve ben ihtiyacı olan arkadaşlarımıza imece usulü yardım etmeye çalıştık. Bunların daha sonra transfer paraları ödeneceğini biliyorduk. Personelimiz de zor günler geçirdi. Arkadaşlarımız duyarlı davrandılar. Dayanışmanın üst düzeyde olduğu bir sezon geçirdik. Bu mükemmel dayanışma bize çok şey kazandırdı."

"UEFA KUPASI'NIN PİRİMİNİ ALABİLSEYDİM OKUL YAPTIRACAKTIM"

2000 yılında kazanılan UEFA Kupası'nın priminin halen verilmediğinin hatırlatılması üzerine Hakan Şükür, "UEFA Kupası'ndan sonra Avrupa'ya gitmiştim. Taffarel'de Avrupa'ya gitmişti. Avrupa'da maddi konular son derece sorunsuz hallediliyor. Aynı dönem arkadaşlarım şampiyonluk primlerini aldılar. Ben de alacağım parayla UEFA Kupası anısına okul yaptıracaktım. Ama olmadı. Olsun, canları sağolsun kim vermediyse"dedi.

"2 YIL DAHA FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUM"

Henüz fiili olarak Galatasaray ile bir anlaşmaya varmadıklarını belirten 'kral' lakaplı futbolcu, "Duygusal olarak ne olacağı belli. Bunun için bir sorun yaşanacağına inanmıyorum" diye konuştu. İki yıl daha futbola devam etmeyi düşündüğünü kaydeden Hakan Şükür, kulüp için önemli dört ismi şu ifadelerle açıkladı: Eric Gerets: Türkiye'de ilk senesini yaşadı. Türk insanını Türk futbolunu bilmesi zordu. Ama Erdal ve Stumpf'la birlikte önemli işler yaptı. Benle de sorunlar yaşadı. Ama bence başarılı bir szezon geçirdi. Erdal Keser: Erdal abi her ne kadar bir Türk ismi taşısa da Avrupa'lıyı yakından tanıyan bir insan. Zaman zaman onunla da disiplini sağlama konusunda sorunlar yaşandı. Ancak Erdal Abi filtre görevi görerek ilişkileri düzenledi. Stumpfla birlikte şampiyonlukta büyük payı var. Adnan Polat: Her babalar gününde aradığım bir insan. Gelmesi büyük bir sinerji oldu. Ses tonuyla, hitap gücüyle futbolcuları etkiledi. Açık konuşuyur. Olmayacak bir şeyi söylemektense gerçekleri konuşuyor. Bizi şampiyonluğa inandıran biri. Özhan Canaydın: Kendisini takım arkadaşları olarak çok seviyoruz. Geçirdiği sıkıntıları bildiğimiz için özellikle ben seviyorum. O kadar sıkıntılı dönemden sonra o iyi niyetiyle mücadele etti. Nice başarılar kazanmasını diliyorum.

"AŞIRIYA KAÇMAK ANTİPATİK"

Tuncay'ın Ali Sami Yen'de yaptırdığı "Bir baba Hindi" tezahüratına da değinen Hakan Şükür, "Sadece Tuncay'ın değil Sabri'nin de aşırıya kaçmaları hoş değildi. Türkiye de tepkilerin çok farklı olduğu bir ülke. Sıcakkanlı insanlara sahibiz. Kendi takımımızın başarısını nasıl kutlamamız gerektiğini öğrenmek gerek. Tuncay'ın ve Sabri'nin yaptığı davranışlar tasvip edilemez. Bir başarıyı doyasıya yaşamak iyi birşey ancak kimseyi rencide etmeden yaşamamak gerek" şeklinde konuştu.

"AMACIMIZ AVRUPA'DA BAŞARI"

Galatasaray'ın ara hedefinin Türkiye'de şampiyon olduğunu kaydeden yıldız futbolcu şunları söyledi; "Kuruluşundan beri Türk takımlarını yenmek üzerine kurulan Galatasaray'ın Avrupa'da başarılı olması bizim amacımız. O'nun için Avrupa'da başarılı olmak zorundayız. Takımın borç yükü var. İnşallah bu yükten kurtulup bir kaç transferle Avrupa'da son yıllarda ulaşamadığımız başarılara ulaşırız." "OĞLUM OLACAK" Ailesinin başarısında büyük pay sahibi olduğunu vurulayan sarı kırmızılı futbolcu şöyle konuştu; "Ailem benim futbol dışındaki işlerle uğraşmamam için tüm yükleri üzerlerine aldılar. Eşim de başarım için inanılmaz katkıları yaptı. İki kızım var. Onların sevgisi bizi inanılmaz motive ediyor. Yakında üçüncü çocuğumuz olacak. Daha dört aylık ve erkek olacak. Onun da verdiği mutluluktan dolayı şampiyonluk sevincim kat kat arttı."

"ÖZGÜRCAN VELİAHTIM OLACAK"

Takım içerisindeki genç isimlerle abileri olarak yakından ilgilendiklerini kaydeden Hakan Şükür, "Zaman zaman birlikte yemek yiyoruz. Onlara bu takımın genç oyuncusu değil deneyimli oyuncuları olduğu düşüncesini aşılıyoruz. Aydın bize maç kazandırdı. Ferhat da çok başarılı bir futbolcu kimi zaman onları evime götürüyorum. Yemek yiyoruz. Bazen restaurantıma götürüyorum. Özellikle Özgürcan benim veliahtım olacak bir oyuncu. Şimdiden ona bunu söyleyip ağır bir yükün altına sokmak istemiyorum ama gerçekten Türkiye'nin ihtiyacı olan bir golcü olacak" diye konuştu.

F

fa77

Guest
BEŞİKTAŞ MAÇINI KAZANMAMIZ ALLAH'IN BİR LÜTFU"

Beşiktaş maçından sonra yaşadığın duygularının tekrar sorulması üzerine tecrübeli futbolcu, "Çok önemli maçtı. Medyanın Beşiktaş'ı çok farklı şekilde ele alıp, bize karşı motive etmesi, Beşiktaş'ın kupanın moraliyle maça çıkması bizim için çok zordu. Beşiktaş'da takdir toplayacak bir mücadele örneği gösterdi. Direkten dönen top gol olsaylı şimdi şampiyon olmayacaktık. Ama son dakikada Hasan bir gol attı. Uzatma dakikalarında gelen bu gol bir mucize mi, sinerji mi bilinmez ama adı konamaz bir nedenden gelen bu gol bizi etkiledi. O anı anlatmak kelimelerle anlatmak mümkün değil. Belki de Allah'ın lütfu gibi bir galibiyet sonra da şampiyonluğumuzu ilan ettik" ifadelerini kullandı.

Allahın adaletide denilebilir........

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8