Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Forbes'a Göre Dünyanın En Güzel Üniversite Kampüsleri

lececafe

Co Admin
Local time
02:53
Forbes'a Göre Dünyanın En Güzel Üniversite Kampüsleri

Forbes dünyanın en güzel üniversite kampüslerini listeledi. Listede ilk sırada Oxford Üniversitesi'nin kampüsü geliyor.

Oxford Üniversitesi (İngiltere)
İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan bir üniversitedir. 12. yüzyılda kurulan okul, Anglo-sakson dünyanın en eski üniversitesidir.
Günümüzde de dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır. Üniversite yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Yale Üniversitesi (ABD)
Yale Üniversitesi Amerika Birleşik Devletleri'nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde bulunan bir üniversitedir. 1701 yılında Collegiate School adı altında kurulan üniversitenin kökleri 1640'lara uzanır.
ABD'nin üçüncü en eski üniversitesi ve en prestijli okullarından biridir. Ülkenin en tanınmış sekiz özel üniversitesini bir araya getiren Sarmaşık Ligi (en:Ivy League) üyesidir. Son 33 yılda ABD başkanı olan altı kişiden dördü Yale mezunudur.

Trinity Üniversitesi (İrlanda)
Dublin Üniversitesi (özgün adıyla University of Dublin ya da Trinity College Dublin) Kraliçe I. Elizabeth tarafından 1592 yılında kurulan İrlanda'nın ilk üniversitesidir.

Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi örnek alınarak kurulan Dublin Üniversitesi ilk kurulduğu zamanlarda sadece Protestan öğrenci kabul etmekteydi. Bu nedenle daha sonra Ulusal Dublin Üniversitesi'nin Dublin Koleji, özellikle Katolik öğrencilere eğitim vermek için kuruldu.

Virginia Üniversitesi (ABD)
Virginia Üniversitesi (University of Virginia) ABD, Virginia'da bir araştırma üniversitesidir. ABD'nin 3. başkanı olan Thomas Jefferson tarafından 1819 yılında kurulmuştur.
Kurulduğu tarihte, ABD'de ilk kez yüksek öğrenimin dinsel eğitimden tamamen bağımsız tutulduğu ilk üniversite olma özelliğini kazanmıştır.

Tsinghua Üniversitesi (Çin)
Çin'in başkenti Beijing'de bulunan Tsinghua Üniversitesi, fen ve mühendislik bilimleri dallarıyla tanınan akademik nitelikte ve kapsamlı bir devlet üniversitesidir.

100 yıla yakın bir geçmişe sahip olan Tsinghua Üniversitesi, şu an Çin'deki üst düzey kalifiye insan yetiştiren en önemli eğitim kurumlarından biridir.

Kaliforniya Santa Cruz Üniversitesi (ABD)
Amerika'nın en seçkin ve prestijli üniversitelerinden biri olan University of Santa Cruz, San Francisco'ya 90 dk. ve Amerika'nın bilgisayar üssü olarak bilinen Silicon Valley'e 45 dk. uzaklıktadır.

Stanford Üniversitesi (ABD)
Leland Stanford Junior University, ya da bilinen adıyla Stanford Üniversitesi, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde San Fransisko'nun 40 km güneydoğusunda bulunan özel bir üniversitedir.
Üniversite, şu anda dünyadaki en büyük bütçeye sahip 3. üniversitedir. Ayrıca Silikon Vadisi'nin yaratıcısı da Stanford Üniversitesi'dir.

Princeton Üniversitesi (ABD)
New Jersey'de yer alan özel bir üniversitedir. Ivy Lig'e ait 8 üniversiteden birisidir. İlk olarak Elizabeth, New Jersey'de 1746'da New Jersey Koleji adıyla kuruldu. 1896 yılında ise adı Princeton Üniversitesi olarak değiştirildi.

Bologna Üniversitesi (İtalya)
Bolonya Üniversitesi (İtalyanca Alma Mater Studiorum Università di Bologna, UNIBO) halen faal olan dünyanın en eski üniversitesi ve İtalya'nın ikinci büyük üniversitesidir. Bolonya şehrinde yer almaktadır.

lececafe

Co Admin
Local time
02:53
Cincinnati Üniversitesi (ABD)
Cincinnati Üniversitesi 1819 yılında kurulmuş 13 kolej ve 5 kampüsten olmuşmaktadır ve birçok alanda top 10 arasında yer almaktadır. 400 e yakın seçeneğiyle oldukça geniş yelpazede program seçeneği sunmaktadır.

Kenyon Üniversitesi (ABD)
Ohio'da 1824'te kurulan bu liberal sanat okulunun yetiştirdiği ünlüler arasında ABD eski başkanı Rutherford B. Hayes, yazar E.L. Doctorow ve ünlü aktör Paul Newman yer alıyor.

Wellesley Üniversitesi (ABD)
ABD'nin Massachusetts eyâletinde yer alan ve yalnızca kız öğrencilere eğitim veren bir yüksek eğitim kurumudur. 1875 yılında Henry Fowle Durant ve eşi Pauline Fowle Durant tarafından kurulan bu yüksek eğitim kurumu pek çok konuda eğitim verir. Ana kampüsü Boston kentinin 25 kilometre batısında yer alır.

Scripps Üniversitesi (ABD)
ABD'nin Kaliforniya eyaleti Claremont kentinde kız öğrencilere sanat eğitimi veren yüksek eğitim kurumudur.

Amerika Birleşik Devletleri Hava Harp Okulu (ABD)

Kaynak: Ntvmsnbc

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8