Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

İlköğretim'de 'e-kayıt' Yarın Son

SaTBiL™

Administrator
Local time
14:37
Web sitesi
www.cekingen.net
5 İlde uygulanan internet üzerinden kayıt yarın sona eriyor

İlköğretimde 5 ilde pilot olarak uygulanan internet üzerinden "e-kayıt" yarın (14.7.2006) sona erecek. Diğer illerde ise, kayıtlar okullar açılıncaya kadar devam edecek.
5 pilot ilde ilköğretime kayıtlar internet üzerinden alınıyor.

Elektronik kayıtlar için yarın son gün. Sistem yarın saat 24.00 itibariyle kayıt işlemlerine kapatılacak.

İnternetten 263 Bini Aşkın Kayıt
Verilere göre, şu ana kadar, internetten ilköğretime kayıt yaptıran öğrenci sayısı 263 bini aştı.

Yetkililer, bu rakamlara göre kayıt süresinin uzatılmasına gerek kalmayacağı görüşünde.

Henüz kayıt işlemini yapmayan veliler, yarın gece yarısına kadar , internetten çocuğunun Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını girerek öğrenci başvuru formunu doldurabilecek.

Ardından öğrenci yerleştirme komisyonları, adres bilgilerini de dikkate alarak, okullar için öğrenci alacakları çevreyi, 25 Temmuz'a kadar sisteme girecek.

Okul müdürleri, ikamet kayıtlarını muhtarlıklardan doğrulayacak ve başvuruları 27 Temmuz-11 Ağustos arasında inceleyecek.

Kesin kayıtlar 14 Ağustos'ta ilan edilecek.

Veliler, çocuklarının yerleştirildiği okulu Bakanlığın internet adresinden öğrenebilecek.

Kayıt işlemlerinde velilerden bağış istenmeyecek.

Diğer illerde ise ilköğretim kayıtları geçmiş yıllardaki gibi ikametgah adresinin bağlı bulunduğu okula gidilerek yapılacak.

Kayıtlar okullar açılıncaya kadar devam edecek.

Kayıtlarda gerek görülmedikçe belge istenmeyecek, velinin beyanı esas alınacak.

Liselere kayıtlar ise Ağustos'ta başlayacak.

M

MEHMET_35

Guest
şimdi ben oglumu kaydettirdim numara verdiler ne olacak okulamı gidecezz bidaha böyle olacak yan i

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8