Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

---Kendine İyi Bak ---

SaTBiL™

Administrator
Local time
14:18
Web sitesi
www.cekingen.net
kendine iyi bak derler ve giderler

seni suskunluğuna mahkum edip giderler
seni parçalara ayırıp
en büyük parcayı yanlarına alıp giderler

“Kendine iyi bak” bir "veda" değil "elveda" cümlesidir çoğu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasını gizler içinde...
"Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra ben yanında olmayacağım. Olamayacağım. İstesem de istemesem de. Sevdim bir zamanlar seni, hala seviyorum ve benden sonra da mutlu olmanı istiyorum. Olur da bir gün dönersem seni iyi bulmak istiyorum.“
“Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra kendinden başkası olmayacak yanında sana bakacak.
yapayalnizbirakiyorumbyia4.jpg

Ben olmayacağım. Kendine iyi bak ve beni düşünme. Çünkü ben de seni düşünmeyeceğim artık. Arama sakın beni, yazma, çünkü ben yazmayacağım. Sil beni yüreğinden, çünkü ben sileceğim.

vebengidiyorumbygolgemnam4.jpg

Fakat, yaşanılan, paylaşılan güzel şeyler hatırına sana yürekten mutluluklar diliyorum. Ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum;
tutkuylasevenlerbygolgefk7.jpg

"Kendine iyi bak" derler ve giderler. Tutkuyla sevenler, bazen birden fazla söylerler bunu. Çünkü onları ayırmak, eti tırnaktan ayırmak gibidir. Kolay kolay kopamaz onlar, süreç çok acı vericidir, yürek parçalıyıcıdır. Her seferinde azalan umutlarla geri döner ve yine “Kendine İyi Bak” gözleriyle ayrılırlar. Ta ki umut da, sevgi de tükeninceye kadar…Ta ki son elveda mezar sessizliğine bürününceye kadar;
anilarbygolgeih8im6.jpg

Daha kötüsü suçlayamazsın onları tüm bunlar için. Kendine iyi bak deyip gidenin geçerli bir nedeni vardır elbet. Suçlatmaz kendini. Savaşmadıkları için kızarsın ama suçlayamazsın. Savaşmışlarsa, yenildikleri için kızarsın ama suçlayamazsın. Yenildiğin için kızarsın ama suçlayamazsın… Ayrılığın kaçınılmazlığına inandırır seni, "kendine iyi bak" derler ve giderler. Elinden umutlarını, düşlerini, sevgilerini alıp giderler. Bir tek anıları bırakırlar geride, bir de hatırladıkça gözyaşlarına boğulasın diye
unutulmayan nağmeler.
gitmesenbygolgemu1pn1.jpg

Keşke böyle yaşanmasaydı bazı şeyler, keşke affedebilsen beni, keşke ben de affedebilsem… Keşke döndürebilsek zamanı geriye. Keşke bugünkü aklımızla yaşasak herşeyi baştan. Nafile... Ama yine de, gitmesen olmaz mı? Bitmesek olmaz mı? Sen eksikken, ben nasıl tam olurum? Senden kalan boşluğu kimlerle doldururum? Savaşsak, aramıza giren şeytanla olmaz mı? Hani büyük aşklar her türlü engeli aşardı, hani gerçek dostluklar her sınavı geçerdi, hani sevgi eninde sonunda kazanırdı? Hani hayatta hiç kirlenmeyecek değerler vardı? Hani en büyük zaferler, en kanlı savaşların ardından kazanılırdı? Bunların hepsi yalan mı? Sahiden..., gitmesen olmaz mı? Bitmesek olmaz mı?

hadigitbygolgeot0de9.jpg
"Kendine iyi bak. Aramızda geçen herşeye rağmen benden sonra iyi olduğunu bilmeyi tercih ederim. Aslında bilmem çok önemli değil, iyi olduğunu varsayacağım ben. Seni bir daha asla görmemek üzere gidiyorum ben, seni kendinle başbaşa, yapayalnız bırakıyorum ben.

benimeraketmebygolgebj4mm7.jpg
Biliyorum kendini bırakacaksın benden sonra, o yüzden iyi bak diyorum. Aslına bakarsan, çok da fazla umursamıyorum."

kibbygolgede5cj7.jpg

elmas

New member
Local time
Çok GÜZEL VE ANLAMLI BİR PAYLAŞIM OLMUŞ BENDE ANLAMIŞ DEĞİLİM İNSANLAR NEDEN BÖYLE VEDA EDERLER, AMA LU BİR GERÇEK ÇAĞRICIM HİÇ KİMSE HAKKETTİĞİ SEVGİYİ BULAMIYOR MALESEF YA SEVDİĞİN SNEİ SEVMİYOR YA SEN SENİ SEVENİ SEVMİYORSUN EĞER İKLİ SEVGİ VARSA SAKIN KAÇIRMASINLAR BU FIRSAT İNAN BİRDAHA ELE GEÇMİYOR KIYMETİNİ BİLİN...

_kartanesi_

New member
Local time
bazı vedalar çaresizdir :( istemeden edilir:(

jackall

Guest
Local time
teşekkürler kardeşim hepsi çok güzel emegine saglık

ilker_iac

New member
Local time
bence eger gidisler oluyorsa ve hâla kendine iyi bak gibi kelimeler cikiyosa insanin agzindan ozaman neden gidisler varki?
eger hersey yolundaysa neden gidiliyor...
eger gidiliyorsa ozaman neden kendine iyi bak deniliyoki...iyi olmayacagini karimizdakinin biliyoruz cünkü... belki de iyi oluyolardir onlar vefasizlardir...

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8