Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Öğretmen atamaları yarın yapılacak

@hmet

UZAKLARDAN
Local time
15:51
Öğretmen atamaları yarın yapılacak

MEB, 40 bin kadrolu öğretmen atamasını yarın törenle gerçekleştirecek.

09.09.2012 - 10:09​

esh6043_2.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 40 bin kadrolu atamasını 10 Eylül Pazartesi günün gerçekleştirecek.
MEB, okullardaki ihtiyacını karşılamak üzere ilk atama, açıktan ve kurumlar arası ile açıktan ilk, kurumlar arası ilk yoluyla toplam 40 bin 164 ataması yapacak.
SONUÇLAR İNTERNET SİTESİNDE

Atamalar Milli Eğitim Bakanlığı'nda düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek. Adaylar sonuçlarını işlemleri tamamlandıktan sonra bakanlığın internet sitesinden öğrenebilecek.
11 EYLÜL'DE İŞBAŞI

Atanan öğretmenler görevlerine 11 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak. yapılacak alanlar ve kontenjanları incelendiğinde en çok 4 bin 635 ile Türkçe öğretmenliğinde olacak. Bu alanı sırasıyla 4 bin 377 kontenjanla okul öncesi öğretmenliği, 3 bin 876 ile ilköğretim matematik öğretmenliği takip ediyor.
Beden Eğitimi alanı için 2 bin 547, Bilişim Teknolojileri için 330, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi için 2 bin 975, İngilizce için 2 bin 954, Matematik için bin 78, Müzik için 963, Rehber Öğretmenlik için 3 bin 53, Sınıf Öğretmenliği için 341, Sosyal Bilgiler için 2 bin 127, Türk Dili ve Edebiyatı için bin 663 ayrıldı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8