Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Polat: “İnsanlık dışı hareketler !”

seyfi

Administrator
Local time
00:58
Polat: “İnsanlık dışı hareketler !”
Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Polat, savcıları göreve çağırd…

7151.jpg

24 Nisan 2006 17:51

Adnan Polat, Mecidiyeköy'deki Sportif A.Ş.'de düzenlediği basın toplantısında Fenerbahçe derbisinde yaşadıkları olayları anlatırken, ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye büyük tepki gösterdi.

Fenerbahçe'nin Türk futbolundaki katkısı ve büyüklüğünün inkar edilemeyeceğini belirten Polat, "Ancak, böyle büyük bir kulübün başındaki yönetimin yaptığı uygulamalar onlara yakışmıyor. Statta taraftarlarımıza verilen yer çağdışı, insanlık dışı bir yer. Taraftarımız sanki bir kafese konmuş gibiydi. Her türlü hakarete maruz kaldılar. Sezon başında alınan karar gereği taraftarlarımız maça münferit olarak gitmişti. Kadıköy'de belirli noktalarda emniyetin tüm çabalarına rağmen, 4 bin polise rağmen birçok taraftarımız gruplar tarafından dövülmüştür. Yeni sezonda taraftarlarımızı oraya tek tek götürmeyeceğiz. Toplu olarak götüreceğiz ve daha çağdaş bir yer ayrılmasını isteyeceğiz. Bu konuda federasyonun devreye girmesini isteyeceğiz" dedi.

"Stada girerken adeta Vietnam'a savaşa gider gibiydik"
Galatasaray Yönetimi olarak son 3 haftadır gerginliği ortadan kaldırmak için her türlü gayreti gösterdiklerini fakat aynı adımı Fenerbahçe'nin atmadığını ifade eden Adnan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Stada girişimiz ve şeref salonuna girdiğimizde durum, spor müsabakasına gider gibi değil de sanki Vietnam'da savaşa gidiyormuş gibiydi. Böyle büyük bir kulübün, Galatasaray Kulübü'nün başkanı ve yönetimine gösterdiği ilgisizliği kabullenemiyorum. Bize bir kişi ilgi gösterip, 'Hoş geldin' diyebilirdi. Fenerbahçe'ye hiç yakışmadı.

Maç esnasında organize bir biçimde stat hoparlöründen küfürlü tezahüratlar yapıldı. Fenerbahçe'nin sayın başkanı 'Ben küfüre karışmam' diyerek, sanki 'Küfür edebilirsiniz' mesajı verdi. Bu imam-cemaat meselesine benziyor. Taraftarlar, maç esnasında top bizim futbolcularımızın ayağına geldiği zaman ıslıkladılar. Aynı anda stat mikrofonundan da elektronik ıslık sesi verildi. Biz bile kulaklarımızı kapatmak zorunda kaldık. Bu futbol değil, çok ayıp. Kazanmak için her şeyi mubah görüyorlar. Ama unutmasınlar ki rüzgar ekenler, sonunda fırtına biçeceklerdir.

Tribünlerde açılan pankartlar yönetimin haberi olmadan stada sokulamaz. Açılan pankartı hepimiz gördük. Bu oranda terbiyesizlik Türk futbolunda görülmemiştir. Bu olayın da organize olduğunu ve toplumsal suç olarak düşünüyorum. Savcıları göreve çağırıyorum. Stat ses sisteminden yapılan küfürlerle taraftarlarımız tahrik edildi.

Fenerbahçe'nin saha kapatma veya seyircisiz oynama cezası alacağını düşünüyorum, bu konuda federasyona müracaatımız olacak. Bu tür taşkınlıkları Türk sporundan çıkarmamız lazım"

"Fenerbahçeliler soyunma odasında Trabzonspor'u küçük gören sözler söylediler"
Fenerbahçe'nin oynadığı futbolla galibiyeti hak ettiğini ve rakiplerini kutladıklarını söyleyen Adnan Polat, Sarı-lacivertli ekibin sevinme şekline ise tepki gösterdi. Polat, "Fenerbahçe'nin haklı galibiyetini kimse inkar edemez. Fakat, sevinme türüne anlam veremedim. Sahaya hindi getirmeleri, Tuncay'ın ihtar aldıktan sonra aynı şekilde tezahüratlarda bulunması. Demek ki kendilerini Türk futbolunun üstünde görüyorlar. Hiçbir otoriteyi dinlemiyorlar" diye konuştu.

Derbi maçın devre arasında ve sonrasında Fenerbahçeliler'in Trabzonspor'u küçük gören, yok sayan konuşmalarına şahit olduğunu anlatan Polat, "Tüm Trabzonsporlular'ın onlara en iyi cevabı vereceğine inanıyorum" dedi.

Fenerbahçe Kulübü'nün Galatasaraylı oyuncuların güvenliğini sağlayamadığını kaydeden Adnan Polat, "Bir güvenlik görevlisi Hasan Şaş'ın kafasını yardı. Amigolara akreditasyon alıp, güvenlik görevlisi olarak stada sokarsan olacağı bu. Güvenlik görevlileri futbolcumuzu dövüyor. Bunu Fenerbahçe'ye yakıştıramıyorum. Bunun planlı ve programlı olarak yapıldığını düşünüyorum. Bütün statlarda soyunma odalarına giren yayıncı kuruluş Fenerbahçe Stadı'nın soyunma odasına nasıl giremez? Neden bu çifte standart? Anlamış değilim" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe ile gelecek sezon Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacakları ilk maç öncesinde Sarı-lacivertli ekibe yemek verme davetini yineleyen Adnan Polat, "Maçtan bir gün önce vereceğim bu yemeğe valimizi, federasyon başkanımızı da davet edeceğim. Fenerbahçeliler, inşallah yemeğe gelirler de nezaketten, centilmenlikten ve insanlıktan ders alırlar" dedi.

"Gerets'in gönderileceği haberleri doğru değil"
Öte yandan, bazı basın organlarında teknik direktör Eric Gerets'in sezon sonunda gönderileceği şeklindeki haberlere de tepki gösteren Polat, "Sezon sonunda hocamızı göndereceğimize dair haberler doğru değil. Dün antrenmana gittim ve 9 tane alt yapıdan sporcu saydım. Sezon sonunda 2 tane kiralık genç oyuncumuz da geliyor. Takımımız, altyapıdan 11 oyuncumuzla puan puana yarışa devam ediyorsa, bunu teknik heyet ve futbolcular yapmıştır. Hocamızla ve takımımızla devam ediyoruz.

Önümüzde 3 maç var. Kimin şampiyonun olacağını 3 maç sonunda göreceğiz. O kupayı kaldıran Galatasaray olacak. Lig henüz bitmedi. Fenerbahçe'ye yenildik diye futbolcularımızı idam edecek halimiz yok. 3 puan bırakmamıza rağmen yarış, puan puana devam ediyor. Fikstür avantajı bizde" diye konuştu.

"Fenerbahçe Başkanı, küfüre karışmayacağını söyleyerek adeta küfüre izin verdi"
Derbi maçta 4 bin emniyet görevlisinin görev yapmasının Türk sporu için utanç verici olduğunu kaydeden Polat, "Üstün gayret gösteren valimiz, emniyet müdürümüzü tebrik ediyorum. En iyi şekilde görev yapan 4 bin polise de teşekkür ediyorum" dedi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın bütün spor medyası müdürlerini korkuttuğunu dile getiren Adnan Polat, "Bu konuda Aziz Yıldırım'ı kutluyorum. Bütün basının spor müdürlerini korkutmuş. Galatasaray, olunca herkes istediğini yazabiliyor, Fenerbahçe konusunda herkesin içine bir korku sinmiş. Onun nedenini de bilmiyorum. Türkiye'de 1-2 kulüp hariç, kıskanılması gereken kulübe neden bu kadar nefret var. Bunu Fenerbahçe Yönetimi'nin düşünmesi lazım" şeklinde konuştu.

İHA

atabey

New member
Local time
00:58
Polat'ın açıklamalarının eksiği vart fazlası yok. Bir kulübün II. başkanının yaptığı açıklamalar ciddiye alınmalıdır. Hele bu kulüp Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi ise tamamen ciddiye alınmalıdır. Aziz YILDIRIM kalitesini her derbide ortaya koymaktadır. gerek Galatasaray gerekse Beşiktaş derbilerinde aynı terbiyesizliklere ödün vermekte hatta destek olmaktadır. Rakibi yenmek uğruna her yolu mübah gören bu zihniyet maalesef Türk futboluna ciddi ve onulmaz yaralar açmaya devam etmektedir. Bu şahsın karşısında da hiçbir kurum yada kuruluş yer almak istememektedir. Galatasaray kulüp başkanı Canaydın da kimsenin takmadığı bir Fair Play uğruna Galatasaray'ın haklarını korumaktan uzaktır. Tek başına aslanlar gibi kendini ortaya atan POLAT'a Türk milleti çok şey boröçlu olacağını yakın zamanda görecektir. Aziz yıldırım denilen şahsiyet devlet içinde devletim dercesine ne Federasyonu ne yerel mahkemeleri hiç bir merciiyi takmamaktadır.
Bu kendini bilmeze diğer kulüplerin ve adli merciilerin dur deme zamanı gelmiş ve geçmektedir. Polat'ın her kelimesi doğrudur.
Dün gece saat 22.00 sularında Fenerbahçe yönetim kurulunun yapmış olduğu basın açıklaması da insanı hayret ve dehşet içine düşürmektedir. Habertürk'ün açıklamanın hemen akabinde verdiği habere göre Bu açıklamada Trabzonspor'un yayın haklarından daha büyük paylar alması için Fenerbahçe'nin olağanüstü bir gayret gösterirken Galatasaray'ın var gücüyle Trabzonspor'un yayın haklarından aldığı payın küçültülmesi için uğraştığı anlatılıyor. teşbihte hata olmasın Sayın Demirören'in açıklamasını İmamın gaz kaçırmasına benzetirsek bu açıklama cemaatin yapacağı şeye benziyor.
Kazanmak uğruna bir kaç yıldır kulüpler arasında Çin politikalarını uygulamaktan geri durmayan koca Fenerbahçe kulübü yönetimi demek istiyor ki, Trabzonspor bak siz bizi yenerseniz Size düşma olan Galatasaray şampiyon olacak. Karşımızda fazla diremeyin biz sizin hep iyiliğiniz düşündük. Eğer bizi Trabzon'da yenerseniz koskoca bir Fenerbahçe camiasını kendinize düşman edersiniz.
Evet yapılan açıklamanın özeti bu. haftalardır Beşiktaş kulübü ile ilgili yapılan açıklamalar herkesin malumu değil mi?
Uzun lafın kısası Beşiktaş sen üzerine düşeni yap yen, Trabzon sende üzerine düşeni yap fazla direnme.
Yazık yazık Türkiye'nin en fazla taraftarına sahip olan bir kulübün başkaın taraftarlarının yüzünü yere bakıtmamalı bu politikalarla.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8