Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Next 2000 fta usb twing protokol yazılım

mulali61

New member
Local time
17:40
yazılımı hazırladım ssp protokolden kesimler yaptım twin seçeneğinin gelmesi için
artık gelmesi gerekiyor yazılımı boot modunda yükleyeceksin kanal+ tuşuna basılı iken fişe tak 0030 yazacak sonra yükleme loderinden bot konumunu seçip yükleyeceksin herşey sıfırlanacaktır test et olursa diyer serileride editleyip verecem ok kolay gelsin[ biraz sonra yazilimi deneyecegim sonucu yazarim tesekkurler usta ................:pepper:

mulali61

New member
Local time
rar.gif
(1.64 MB, 5 Görüntülenme)
memoli usta bu yazilimi boot modunda cx sper plusa ttim fakat hicbisiy degismeti her sey ayni menude twin protkl gene yok ,,,bu yazilimi cihaza atinca cihaz sifirlanmati bile ilginc olan bu hersey ben nasil ayarlamissam ole duruyor ........next in STB ling 1 ve 2 . versiyonlarini bile denedim ///hatta bu yazilimi birkac kez tekrarlayip cihaza attim boot ve normal modda ...degisen bisiy olmati ben mi yanlis yaptim yoksa .....................birde cihaza yazilim atarken k+(yukari) ile olmati k+ ya basip fisi takinca ekranda U YAZIZI BELIRTI rs232 hatasi verti baglanti kurulmuyor kaplolari falan kontrol yapin ...,,,K-basip(asagi) cihazi fise yakinca ekranda 1 yazisi gozuktu sonra flash yazilirken ekranda sayilar 2 ve 3 oldu sonra -off yazdi ....bitti......sonucda degisen bisiy olmati .....

Son düzenleme:

memoli1478

Moderator
Local time
cihaz getirtiyorum testlere ben devam edecem bu şekilde uzun sürüyor
inşallah sorunu bulacağız

mulali61

New member
Local time
memoli usta cx sper plus u dongle ye ceviremezmiyiz ..............sanmiyorum ama genede sana sorayim ...........

mulali61

New member
Local time
olmaz dostum denemeye kalkma çöker
nedir bu uyuzla cektigimiz cile anlamatim :saskin:kac ay oldu bi cozum bulamatik denemedigimiz yazilim kalmati,,,,sanada rahatsizlik veriyoruz memoli usta ama bizim bu konuda muhatabimiz sensin :blush:tengo arkadaslar kara verdik sen nereye biz oraya cozum olur olmaz bu o kadar onemli degil samimi ve insanlari dogrudan muhatap alip ilgilenmen yeter.....:Thanx:...IYI HABERLERINI VE CALISMALARINI BEKLIYORUZ...........BIZDE "genel olarak ben kelimesini kullanamayi sevmem"paylasim adina elimizden geleni yapmaya haziriz ..............

mardoxs

New member
Local time
next gri kasa 2000 fta usb cihaza yazılımı boot modunda yükledim ancak twin protokol gelmedi malasef...

mulali61

New member
Local time
BU KONUDA SON SOZUN NEDIR MEMOLI USTA ......................BEKLEYIN DERSEN BEKLERIZ BEKLEMEYEIN BAKIN BASINNIZIN CARESINE DERSEN...eh nabalim bakariz ,,,,,

memoli1478

Moderator
Local time
BU KONUDA SON SOZUN NEDIR MEMOLI USTA ......................BEKLEYIN DERSEN BEKLERIZ BEKLEMEYEIN BAKIN BASINNIZIN CARESINE DERSEN...eh nabalim bakariz ,,,,,

arkadaşım 1 yazılım daha hazırlıyorum burada test yapacam
2 3 tane deneyecem isterseniz birazdaha bekleyin sonucu yazacam

MÜDÜR Yardımcısı

Forum Elektronikçisi HATAY
Local time
Web sitesi
www.türkiyeelektronikçileri.org
cevap verecek yokmu arkadaşlar gri kasalar oluyor denmiş ama malesef sonuç yine hüsran...

arkadaşım verilen yazılım siyah kasalar içindir ama gri kasalarada uyum saglıyor yazılımı gri kasalar normal yazılım yerine BOOT loder yazılım olarak yüklemen lazım bu işleri bilen birine yaptırman lazım..

:saskin: :blink:

mardoxs

New member
Local time
arkadaşım bildiğim kadarıyla verilen yazılım hem gri hemde siyah kasalar içindir ancak gri kasalarda twin protocol cıkmamasının sebebi gri ve siyah kasanın işlemcisinin faklı olmasıdır ayrıca yazılımın normal loader olar atılmasında bi sakınca yoktur yazılımı gri kasalara normal olarak yüklenebilir sadece gri kasalarda siyah kasada çıkan twin protocol cıkmaz fakat siz boot modunda atıldığında gri kaslardada twin procol özelliğinin aktif oldunu ve y6 benzri dongle aparatla kullannılabilceğini söylemişsiniz demek istediğim bu gri kasada ne yaptıysak twin protocol özelliği akti olmadı eğer varsa başka bi yolu paylaşırsanız memnun oluruz....

mulali61

New member
Local time
arkadaşım bildiğim kadarıyla verilen yazılım hem gri hemde siyah kasalar içindir ancak gri kasalarda twin protocol cıkmamasının sebebi gri ve siyah kasanın işlemcisinin faklı olmasıdır ayrıca yazılımın normal loader olar atılmasında bi sakınca yoktur yazılımı gri kasalara normal olarak yüklenebilir sadece gri kasalarda siyah kasada çıkan twin protocol cıkmaz fakat siz boot modunda atıldığında gri kaslardada twin procol özelliğinin aktif oldunu ve y6 benzri dongle aparatla kullannılabilceğini söylemişsiniz demek istediğim bu gri kasada ne yaptıysak twin protocol özelliği akti olmadı eğer varsa başka bi yolu paylaşırsanız memnun oluruz....[/QUO
tum yollari denedik olamati umutumuz memoli ustanin nin yeniden hazirlayacagi yazilim ..beklemekden baska care gorunmuyor.......benim bildigim bu cunku bende de bu gri kasa var..MEMOLI USTA BU KONADA TAHA IYISINI BILIR ENAZINDAN YAZILIM KONUSUNDA USTA OLAN O....bu sorunun ustesinden gelir umarim ............

mulali61

New member
Local time
arkadaşım verilen yazılım siyah kasalar içindir ama gri kasalarada uyum saglıyor yazılımı gri kasalar normal yazılım yerine BOOT loder yazılım olarak yüklemen lazım bu işleri bilen birine yaptırman lazım..

:saskin: :blink:
gri kasalara uyum sagliyor derken; sen nerede gri kasalara gordun uyum saglatigini.ben her turlu denedim buyazilimi gri kasada boot loder olarakda usb den de,normal modda da olmati.....bizim yapamatigimizi sen nasil yaptin;;;lutfen madem gri kasada twin protokol yazilimi calisiyor anlat bize de bitsin artik bu askin iztirabi....:smiles20: munkunse resimli veya videolu bir calisma yap gri kasada nasil oluyor....sen bu islemi bilen birine mi yaptirtin yoksa kendin mi yaptin ............aciklarmisin kolay gelsin .........:huh:

memoli1478

Moderator
Local time
arkadaşlar dosya hazırlayıp testler yapmaktayım beklemede kalın bilgilendirme verilecektir hemen olacak birşey değil

mulali61

New member
Local time
bekliyoruz memoli usta kolay gelsin emegine saglik simdiden .................tesekkurler............

mulali61

New member
Local time
varmi bir gelisme memoli usta ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,calismalar nasil gitiyor////////

memoli1478

Moderator
Local time
5 tane yazılım denettim olmadı yine
bu defa flash yazacam
tvin protokol olan cihazın
komple flashını alıp tvin gelmeyen aynı cihaza aktaracam bakalım
sorunu bulmaya çalışıyorum

mardoxs

New member
Local time
5 tane yazılım denettim olmadı yine
bu defa flash yazacam
tvin protokol olan cihazın
komple flashını alıp tvin gelmeyen aynı cihaza aktaracam bakalım
sorunu bulmaya çalışıyorum
memeli usatam siyah kasa tiwinli cihazdan grı kasa cihaza cihazdan cihaza yükleme yaptık yine olmadı

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8