Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

VESTEL IMPERIAL GÖRÜNTÜ SORUNU

h.k17

New member
Local time
10:23
MRB arızam şu ki vestel imperial 51ekran tv televizyonu actığımda ekranın ortasında ince bir cizgi oluşuyor kısa bir süre sonrada o da kayboluyor simsiyah bir ekran oluyor hangi parçayı değiştirmemi tavsiye ediyorsunuz acaba bilen arkadaş yazabilirse sevinirim

Son düzenleme:

lececafe

Co Admin
Local time
horizantal sürücü trafoyu değiştir + BC transistörü değiştir

şayet ses gelip gidiyor ve konturolsüz artıyorsa misal bi arısadan yola çıktım.ayrınyı vermemişsiniz.

''vestel imperial 55 ekran tv var 15 yıldır kullanıyoruz model no 5141 txt sorun şu ilk açılışta görüntü gelip gidiyo 3-5 dakika sonra düzeliyo, düzeldikten sonrada ses birden bağırıyo kısıyon hiç gelmiyo açıyon çok açık, 30 dakika sonra oda düzeliyo ''

zakutoglu

New member
Local time
arkadaslar ne arkadasın arızasını tam anlayabıldım nede verılen cevabı ilgilenebilirmisiniz . arıza cevabına horizontal trafosunu degıstır + bc transıstyoru degıstır demısınız bırazdaha acarmısın bc transıstoru ne ve neden trafo degısıyo

arıza yardımı ısteyen arkadasım yardımcı olmak ısterım tamırcısındır sanıyorum arızanı bırazdaha genıs anlatabılırmısın

lececafe

Co Admin
Local time
arkadaslar ne arkadasın arızasını tam anlayabıldım nede verılen cevabı ilgilenebilirmisiniz . arıza cevabına horizontal trafosunu degıstır + bc transıstyoru degıstır demısınız bırazdaha acarmısın bc transıstoru ne ve neden trafo degısıyo

arıza yardımı ısteyen arkadasım yardımcı olmak ısterım tamırcısındır sanıyorum arızanı bırazdaha genıs anlatabılırmısın

ben onun yazdığı kadarı ile nette biraz aratma yaptım siz anladığım kadarı ile tamircilik bilginiz var oradada yazdığım gibi benzer bi arıza bulabildim ve cevabı veren de tv tamircisi :)

zakutoglu

New member
Local time
şaşkınım bıraz abim kusura bakma ılkdefa bole bır arıza yardımı gordum ve bole bır cevap ondan tesekkür ederim gine de cevapladığın için :D

zakutoglu

New member
Local time
Aslında bu konuyla ilgili anladıgım kadarıyla su sekilde yardimci olabilirim

arızası bulunan bu şasede screen voltajının dengesız oldugunu dusunuyorum
verstelın bu serisinde screen voltajı cok onemlıdır fazla yada az olunca goruntu kaybolur

rgb kartı uzerındekı arızada buna yol acabilir ama en pratiği EHT trafosu uzerindeki screen ayari ile oynamanı tavsıye ederım goruntunun geldıgını farkedersen bu voltajı duzgun bır sevıyede dengelemelisin yada rgb kartı ( tüp soketi) uzerinde tüp soketini degiştirmeyide deneyebilirsin televızyon eskı oldugundan dolayı tüp soketi oksit yapmis olabilir ve screen ve fokus voltajı saseye atlama yapabılır bu nedenlerden goruntun kaybolabılır bu saydıklarımı kontrol etmenı tavsiye ederim arkadaşım

İyi Çalismalar

h.k17

New member
Local time
arıza horizantal veya bc transistöründe değil kontrol ettim basit bir arızası olduğuna inanıyorum ama bulamadım başka bir öneriniz varsa yazın

lececafe

Co Admin
Local time
h.k17 arızanı biraz daha ayrıntısıyla verirsen sevinirim
eminim tamirattan anlayan arkadaşlarımız daha iyi yardımcı olabileceklerdir

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8