Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Bahçedeki Fener

F

fiesta73

Guest
:pepper: fiesta73'ün Fenerbahçeli dostlarına armağanıdır:pepper:

news_652.jpg

"Bir zamanlar İstanbul’da bir koyda bahçe içinde bir fener vardı. Yüzyıl boyunca durduğu yerden tarihe tanıklık etti ve
etrafına ışık saçtı. Fenerbahçe işte bu ışıktan doğdu."

1907 Fenerbahçe Derneği’nin desteğiyle Can Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Bahçedeki Fener” belgeseli, Fenerbahçe’nin 100 yıllık tarihini ve kuruluş öyküsünü daha önce yayınlanmamış fotoğraf ve görüntüler eşliğinde izleyiciye sunuyor.

Halit Kıvanç, Can Bartu, Ziya Şengül, Ogün Altıparmak, Kurthan Fişek, Vecihe Gökçen, Halit Deringör, Naci Barlas, Reşat Dermanver, Necdet Erdem, Müjdat Dağlaroğlu, Melih Ilgaz, Fikret Kırcan, Seha Erge, Feyhan Sporel, Önder Dai, Ali Polat, Rüştü Reçber ve Cem Atabeyoğlu gibi Fenerbahçe’ye yıllarca hizmet etmiş ve başkanlık görevini yürütüp Fenerbahçe Spor Kulübünün tarihine kazınmış isimlerle söyleşiler, 1907 Derneği’nin özel arşiv ve koleksiyonundan alınmış fotoğraflar ve belgelerle hazırlanan belgeselin müzikleri usta besteci Fahir Atakoğlu’na ait.

Sadece Fenerbahçemizin değil Türkiyemizin tarihiyle de yıllar boyunca paralel olarak gelişen bu şanlı mazinin hikayesinin anlatıldığı Bahçedeki Fener, her Fenerbahçelinin, her Türk'ün mutlaka izlemesi ve kolleksiyonunda bulundurması gereken tarihi bir Baş Yapıt.

Bahçedeki Fener Belgeselini DVD ve VCD formatlarında tüm Müzik Marketlerden, Fenerium'lardan ve 1907 Fenerbahçe Derneği'nden temin edebilirsiniz

Video Tanıtım Klibi:

bullet.gif

bullet.gif

bullet.gif

bullet.gif

bullet.gif

bullet.gif

"Bahçedeki Fener" belgeselinin video klibini bilgisayarınza indirmek için aşağıdaki dosyaları aynı klasörde toplayıp, "1907.exe" yi çalıştırın.​

seyfi

Administrator
Local time
14:33
bundan bizde yapabilirmiyiz evde
bir fener birde resim
oldu sana fener

M

mmusti57

Guest
seyfi' Alıntı:
bundan bizde yapabilirmiyiz evde
bir fener birde resim
oldu sana fener
Ben sana kıyak geçeyim daha güzel bir logo gönderiyorum onu yaparsın daha yakışıklı....

x1pglip38xxbl3toimgyhrceyytxqb.jpg

6kasim21024x7687qz.jpg

F

fiesta73

Guest
İyi musti de benim fenerlilere yazdığım şu mesajın karşılığı bu mu olmalıydı. Benim size yazdığım mesaj da ben fenerlilerle alay mı etmişim. Sakın ola ben seyfi ye karşılık olsun diye yaptım deme hiç inandırıcı olmaz. çünkü o mesajı sana yazan ben galatasaraylıyım seninle kafa bulan seyfi de imzasından da anlaşılacağı gibi trabzonlu.
kızdım sanma sakın...
Yo hiç kızmadım.
Çünkü hiç bir uluslar arası başarısı olmayan
sadece uluslar arası başarısı olan galatasarayı yendiğinde
çocuklar gibi sevinen bir topluluk olduğunuz için
sadece sizin adınıza üzülüyorum.
benim çocuğum galatasarayın aldığı uefa kupasıyla öğünürken
senin çocuğun bırak uefa kupasını
bir türkiye kupasını bile göremedi
tek öğündüğü senin gibi 6-0 lık galatasaray galibiyeti.
yarın benim torunum alacağı şampiyonlar ligi kupasıyla öğünürken
senin torunun fenerbahçeli olursa
biz şampiyonlar ligi şampiyonunu 6-0 yenmiştik diye övünecek.
Demişsinki biz daha iyisini yapana kadar
EN İYİSİ BU
Hayır canım o laf öyle değil.
O laf uefa kupası ve süper kupa için söylenmiştir.
BİZ DAHA İYİSİNİ ALANA KADAR
TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK KUPA BUDUR.
:puah: :puah: :puah: :puah: :puah: :puah:​

M

mmusti57

Guest
fiesta73' Alıntı:
İyi musti de benim fenerlilere yazdığım şu mesajın karşılığı bu mu olmalıydı. Benim size yazdığım mesaj da ben fenerlilerle alay mı etmişim. Sakın ola ben seyfi ye karşılık olsun diye yaptım deme hiç inandırıcı olmaz. çünkü o mesajı sana yazan ben galatasaraylıyım seninle kafa bulan seyfi de imzasından da anlaşılacağı gibi trabzonlu.

kızdım sanma sakın...
Yo hiç kızmadım.
Çünkü hiç bir uluslar arası başarısı olmayan
sadece uluslar arası başarısı olan galatasarayı yendiğinde
çocuklar gibi sevinen bir topluluk olduğunuz için
sadece sizin adınıza üzülüyorum.
benim çocuğum galatasarayın aldığı uefa kupasıyla öğünürken
senin çocuğun bırak uefa kupasını
bir türkiye kupasını bile göremedi
tek öğündüğü senin gibi 6-0 lık galatasaray galibiyeti.
yarın benim torunum alacağı şampiyonlar ligi kupasıyla öğünürken
senin torunun fenerbahçeli olursa
biz şampiyonlar ligi şampiyonunu 6-0 yenmiştik diye övünecek.
Demişsinki biz daha iyisini yapana kadar
EN İYİSİ BU
Hayır canım o laf öyle değil.
O laf uefa kupası ve süper kupa için söylenmiştir.
BİZ DAHA İYİSİNİ ALANA KADAR
TÜRKİYEDEKİ EN BÜYÜK KUPA BUDUR.

:puah: :puah: :puah: :puah: :puah: :puah:​
Gök görmediğin oğlu olmuş tutmuş pipisini koparmış eğer uefa kupasını birdefa tesadüfen almaktan,övünüp hakir gördüğün bahçedeki fenere her sezon içeride ve dışarıda fenere yenilipte bu beceriksizliğinizi birdefa alınmış uefa şampiyonluğunla övünüp acıların takımı olarak kalacaksanız eyvallah diyecek bir sözüm yok hep öyle kalın siz GS'li olarak itiraz etmiyorsanız,ikinci birdefa daha almaya çalışmayıp hatta şampiyonlar ligi şampiyonu olmaya çalışmayıp çocuklarınıza sadece ve sadece bu kadar miras bırakıp övünüyorsanız geçmişte kalan roma imparatoru gibi tarihe gömülürsünüz.Başkanımızın dediği gibi tesadüf alınmış başarı olmasaydı olduğunuz senenin akabinde olmayı bırak bir ikincicsini bu anlayış ve mantıkla birdaha yarı final bile oynuyamazsınız yinede Geçmişle övünmeyi bırakıp tesadüf olmadığını göstermenizi birdaha yetmedi birdaha olmanızı canı gönülden isterim.Ayrıca bahçedeki fener lafının ne anlama geldiğini anlatırsan sevinirim.Ayrıca fenerbahçenin şanlı tarihi olarak başlık atsaydın seyfi gibilerine alay konusuna sebebiyet vermezdin,Zaten her fenerbahçeli tarihini gayet iyi biliyor.Ben dikkat edersen cevabı dalga geçene yazdım sen niye gocunuyorsun o 6-0 resmini koymamım sebebi arkadaş Gs'koruyor bizle dalga geçiyor ya onun içindi ama yinede senden özür dilerim resim için.....saygılar.

Son düzenleme:
A

alpalaba

Guest
bu güzel başlamış sonra abi kardeş kavgasına dönmüş az bekleyin geliyorum yanınıza ( temelli olarak):) arabuluculuk görevi üsleneceğim

M

mmusti57

Guest
alpalaba' Alıntı:
bu güzel başlamış sonra abi kardeş kavgasına dönmüş az bekleyin geliyorum yanınıza ( temelli olarak):) arabuluculuk görevi üsleneceğim
Yok arkadaşım biz abimle kavga etmeyiz yazılara bakmayın siz ilişkilerimiz yaşamımızda çok iyidir ben size yinede teşekkür ederim bizi düşündüğün için Sağol.Abim haklı ben seyfiye tepkimi koyarken hata yaptım Trabzon3-2 maçın resmini koymam lazımdı.ama şunu yine söylemeden geçemiyeceğim benim tepkim seyfi arkadaşıma abimde bahçedeki fener diye başlık atmasaydı bunlar olmazdı diye düşünüyorum.Saygılar:Thanx: :lovely:

seyfi

Administrator
Local time
mmusti57' Alıntı:
Ben sana kıyak geçeyim daha güzel bir logo gönderiyorum onu yaparsın daha yakışıklı....

x1pglip38xxbl3toimgyhrceyytxqb.jpg

6kasim21024x7687qz.jpg
sağolasın musti
bakıyorumda ben olmadığımda
kendinle kavgaya tutuşmussun:puah: :puah:
bana gıcık olduğunun farkındayım ama seni gaza getirenide
biliyorum.hani xmetrox zannederek altında tuvalet yazıları yazan
kopyasına verdiğin tepkide herşeyi açıklamııştın:puah: :puah:
sanal olmayan arkadaş hemen cevabını sildi ama ben okudum
her şeyi anlatmişşın ne kadar ayıp... ama benim sana bir gıcıklığım yok :lovely: :lovely: :lovely:

Son düzenleme:
A

alpalaba

Guest
mmusti57' Alıntı:
Yok arkadaşım biz abimle kavga etmeyiz yazılara bakmayın siz ilişkilerimiz yaşamımızda çok iyidir ben size yinede teşekkür ederim bizi düşündüğün için Sağol.Abim haklı ben seyfiye tepkimi koyarken hata yaptım Trabzon3-2 maçın resmini koymam lazımdı.ama şunu yine söylemeden geçemiyeceğim benim tepkim seyfi arkadaşıma abimde bahçedeki fener diye başlık atmasaydı bunlar olmazdı diye düşünüyorum.Saygılar:Thanx: :lovely:
yani oraya gelmeyimmi ben taşınıp orada yaşayım diye düşünmüştün mademki istemiyorsun ne edeyim bende başka yer bakayım bari:)

seyfi

Administrator
Local time
..................................................................

M

mmusti57

Guest
seyfi' Alıntı:
..................................................................
Sana gıcık değilim sadece fenere karşı yazdığın yazılara gıcığım ben trabzon hakkında yazarsam sende gıcık ol bırak gs'yi korumayı kendilerinin karunmaya ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum sempatin olabilir sevebilirsin gs'yı itirazım yok ama onların yanında olup beni kızdırmaya ve gaza getirmene gıcığım arkadaş abimi bile bazen sizlerin yüzünden yanlış anlamaya başladım ama ben size 20.45'te bunların hesabını tek tek soracağım şampiyon olamazsak'ta aslanlar gibi çıkıp şampiyon olan takımı tebrikeder başarılar dileğinde bulunmasını biliriz.Hepinize saygılar niyetim kimseyi kırmak değil kırdıysamda özürdilerim.:lovely: :lovely: :lovely: :lovely:

F

fiesta73

Guest
a mıstık allahını seversen benim açtığım konuyu sen okumadın galiba. Ben başlık filan atmadım. o başlık size ait.

1907 Fenerbahçe Derneği’nin desteğiyle Can Dündar’ın hazırlayıp sunduğu “Bahçedeki Fener” belgeseli, Fenerbahçe’nin 100 yıllık tarihini ve kuruluş öyküsünü daha önce yayınlanmamış fotoğraf ve görüntüler eşliğinde izleyiciye sunuyor.
can dündar bu başlığı atıp bir belgesel hazırladı. Yani başlık bana ait değil. Ben sizlere böyle bir belgesel hakkında ön bilgi verdim sadece. Yani fenerbahçe camiasıyla alay etme filan yok. En iyisimi sen paraya kıyda bu belgeselin cd.sini alıp neco'ya hediye et.

M

mmusti57

Guest
alpalaba' Alıntı:
yani oraya gelmeyimmi ben taşınıp orada yaşayım diye düşünmüştün mademki istemiyorsun ne edeyim bende başka yer bakayım bari:)
Gel abi başımın üstünde yerin var.Saygılar:lovely: :lovely: :lovely: :lovely:

F

fiesta73

Guest
mmusti57' Alıntı:
Gel abi başımın üstünde yerin var.Saygılar:lovely: :lovely: :lovely: :lovely:
seni göremediğim için söyleyemedim. ercüment abi bizim buraya yerleşmeyi düşünüyor işlerini ayarlasın en kısa zamanda buraya gelecek ve seninle birlikte gezdireceğiz haberin olsun.

seyfi

Administrator
Local time
mmusti57' Alıntı:
Sana gıcık değilim sadece fenere karşı yazdığın yazılara gıcığım ben trabzon hakkında yazarsam sende gıcık ol bırak gs'yi korumayı kendilerinin karunmaya ihtiyacı olduğunu zannetmiyorum sempatin olabilir sevebilirsin gs'yı itirazım yok ama onların yanında olup beni kızdırmaya ve gaza getirmene gıcığım arkadaş abimi bile bazen sizlerin yüzünden yanlış anlamaya başladım ama ben size 20.45'te bunların hesabını tek tek soracağım şampiyon olamazsak'ta aslanlar gibi çıkıp şampiyon olan takımı tebrikeder başarılar dileğinde bulunmasını biliriz.Hepinize saygılar niyetim kimseyi kırmak değil kırdıysamda özürdilerim.:lovely: :lovely: :lovely: :lovely:
ben fikirlerin çatışmasına her zaman açığım.
o senin buda benim görüşüm
sevgiler:lovely: :lovely: :lovely:

F

fiesta73

Guest
alpalaba' Alıntı:
Abi yaaa. Mıstığı üzme asla öyle bir şey demek istemez. O nun yüreği pırıl pırıldır. Ço çabuk öfkelenir ve bu öfkesi çabucak geçer.
Seyfi var ya olm. bizim mıstığı bir tanısan eminim sende onu seversin ve madalyonun diğer bir yüzü de mıstık da seni, bir tanısa oda senden gıcık kapılmamasını öğrenecek ama işte aradaki uzak mesafe bunu engelliyor.
Kim bilir belki bir gün aynıu ortamda buluşusunuz işte o zaman bana hak vereceksiniz. :lovely:

F

fa77

Guest
fiesta73' Alıntı:
seni göremediğim için söyleyemedim. ercüment abi bizim buraya yerleşmeyi düşünüyor işlerini ayarlasın en kısa zamanda buraya gelecek ve seninle birlikte gezdireceğiz haberin olsun.

40 yıl daha yaşarsan abi bende gelecem benide gezdirirsin :puah: :puah: :puah:

F

fiesta73

Guest
fa77' Alıntı:
40 yıl daha yaşarsan abi bende gelecem benide gezdirirsin :puah: :puah: :puah:
Allah allah... kırk yıl beklemenin nedenini anlayamadım. Hadi bu sene talihsiz trafik kazası senin tatil projeni engelledi onu anlıyorumda önümüzdeki yılların suyy mu çıktı.:puah: :puah:

F

fa77

Guest
fiesta73' Alıntı:
Allah allah... kırk yıl beklemenin nedenini anlayamadım. Hadi bu sene talihsiz trafik kazası senin tatil projeni engelledi onu anlıyorumda önümüzdeki yılların suyy mu çıktı.:puah: :puah:

Valla abi tatil diyorsan araba bi servisten çıksın düşünürüz ama temelli diyorsan 40 yıl sonra anca emekliliğin keyifini çıkarayım dimi :puah:

A

alpalaba

Guest
iki haftaya sonra bir deneme yapacagım geldiğimde tanışma fırsatı bulacağımızı umuyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8