Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

BÖylesİ GÖrÜlmedİ!

M

mmusti57

Guest
pusluhava.jpg

Belirsizlikler Sürüyor!
Görev yaptığı sekiz yıllık süre içerisinde başarılı icraatlerinden dolayı başkanımız Aziz Yıldırım’a her zaman destek olduk. İstikrarsızlığın camiamıza kaybettirdiği yılları düşünerek “Önce istikrar, sonra başarı” düsturunu savunurken “Hep Destek, Tam Destek” felsefesi ile hareket ettik. Bazı kurumların önderliğinde işbirliği yapan ezeli rakiplerin kumpaslarına rağmen, Fenerbahçeli duruşumuzdan ödün vermedik. Her zaman doğru olanı savunmaya çalışırken, canımız çok yandı. Şampiyonluğu kaybetmiş olmamız bile bizleri bugün yaşanan belirsizlik kadar üzmedi! Teknik Direktörümüz Daum’un istifasını yönetim kurulumuza sunmasıyla başlayan süreç, Başkanımızın görevden ayrılma kararı ile devam etti. Yönetim Kurulumuz son yaptığı toplantıda kongre kararı alırken, bu kongrede başkanlığa “talip” olduğunu açıklayan Sadettin Saran tartışmaları ile gündemimiz değişti.

Transferler konusunda her kafadan bir ses çıkarken, bazı televizyon kanalları eski günlerini aratmayan bir belirsizliğe bürünen camiamızın bu halini kutlarcasına program üstüne program, açık oturum üstüne açık oturumlar düzenlemeye başladı. Oysa iki hafta öncesine kadar onlar da böyle bir şey beklemiyordu. Bütün bunlar olurken sessizliğini koruyan isim yine başkanımız Aziz Yıldırım oldu!

Görev süresi 2009 yılında dolmasına rağmen görevi bırakma kararı alan başkanımız Aziz Yıldırım’ın bugüne dek yapılacak kongre hakkında tek kelime etmemesi, adaylık konusunun belirsizliğini koruması öncelikle Fenerbahçemize zarar veriyor! Görevi bırakma kararını açıkladığı basın toplantısında “Bu zorluklar beni yıpratacağı gibi kulübü de yıpratacaktır. Aziz Yıldırım’ın ayrılması ile Fenerbahçe’ye yapılacak saldırganlıklar önlenecekse bırakacağım. Yönetim Kurulu, şahsım olmasa da kararlar alacaktır. Ben inanıyorum ki Fenerbahçe’nin içinde çok Aziz Yıldırımlar çıkacaktır. Aziz Yıldırım temelini atmıştır. Fenerbahçe’den ayrılmam demem Fenerbahçe ile hiçbir ilgim olmayacağı anlamına gelmez. Bu bir sevdadır. Transferler için her şeyi yapacağız.“ ifadelerini kullanan başkanımızın bugüne dek süren sessizliği ise yapılacak olan kongreye gölge düşürmektedir. Aday olan isimler yıpratılırken, başkanımızın tekrar aday olacağı söylentilerine istinaden adaylığını açıklayamayan isimlerin olması, camiamızın gelecek yıllarını da tehlikeye atmaktadır.

Yapmış olduğu hizmetlerin henüz bitmediğine inandığımız başkanımız Aziz Yıldırım'ın, 17-18 Haziran’da yapılacak olan kongrede tekrar aday olarak göreve gelmesi halinde kendisinini destekleyeceğimizi, taraftar olarak üzerimize düşen her görevi yapmaya çalışacağımızı bilmesini istiyoruz. Tüzüğümüz gereği yapılacak kongreye kadar sorumlulukları devam eden başkanımız ve yönetim kurulumuzun başlıca görevi kongrenin “Genel Kurul Üyelerimizin hür iradeleri ile yapılmasını sağlamaktır”. Adaylığı bugünlerde sadece söylentiden ibaret olan başkanımızın bu belirsizliği ortadan kaldırarak, Genel Kurul Üyelerimize ve Fenerbahçemize yardımcı olması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı başkanımız Aziz Yıldırım’ın bir an önce göreve tekrar aday olup olmayacağını açıklaması, hem kongremizi hemde kendisinden bayrağı teslim almak isteyecek olan isimleri etkilemeyecektir.

Zor bir sezon bizi bekliyor! Takımımız’daki belirsizlikler, camiamızın aleyhine her fırsatı kullanmaya çalışan kurumlar ve herşeyden önemlisi Temmuz ayında başlayacak olan Şampiyonlar Ligi öneleme maçları ile maratona zorlu bir başlangıç yapacağız. Bu zorluğu aşmamız, yüzüncü yılımıza yakışan bir sezon geçirebilmemiz için öncelikle bugün yaşanan belirsizliklerin bir an önce sona ermesi ve sonrasında hiç olmadığı kadar kenetlenerek, hedeflerimize tekrar odaklanmamız lazım.

Bu zorlukları gören başkanımız Aziz Yıldırım’ın camiamız için “en sağlıklı kararları alacağına, Fenerbahçemizi kimsenin oyuncağı yapmayacağına inanıyor, arzuladığımız güneşli günlere bir an evvel kavuşmayı temenni ediyoruz!”.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8