Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Çatlak Testi

seyfi

Administrator
Local time
13:12
HERKESIN KENDiNE ÖZGU KUSURLARI VAR KİMSE ÇATLAK TESTİ OLMAK ISTEMEZ SPOR DOSTLUK OLMALI

Hindistan’da bir su taşıyıcısının, boynunun arkasında taşıdığı sırığın uçlarına asılmış iki büyük testisi vardı. Testilerden biri, kusursuz bir biçimde yapılmıştı ve hiç su sızdırmazdı. Diğer testinin bir çatlağı vardı ve su taşıyıcısı, efendisinin evine ulaştığında suyun büyük bir bölümü sızmış ve testi ancak yarısına kadar dolu olurdu.

İki yıl boyunca bu her gün böyle sürüp gitti; su taşıyıcısı, efendisinin evine bir buçuk testi dolusu su getirebildi. Elbette, kusursuz testi, başarılarıyla gurur duyuyordu. Ama zavallı çatlak testi, kendi kusurundan utanıyor ve yerine getirmesi gereken işin yalnızca yarısını yapabiliyor olmaktan ötürü çok üzülüyordu.

Acı bir başarısızlık olarak algıladığı iki yıldan sonra, dere kenarındayken su taşıyıcısıyla konuştu: “Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum.” “Neden?” diye sordu su taşıyıcısı. “Neden utanıyorsun?” “Son iki yıldır, yükümün yalnızca yarısını ulaştırabildim; çünkü içimdeki bu çatlak, efendinin evine gidinceye kadar suyun yarısının sızmasna sebep oluyor. Benim kusurlarım yüzünden bunca işi yapmak zorunda kalıyorsun ve çabalarının karşılığını tam alamıyorsun,” dedi testi.

Su taşıyıcısı, eski çatlak testinin bu haline üzüldü ve merhamet dolu bir sesle şöyle dedi: “Efendimin evine dönerken, yol üzerindeki güzel çiçeklere dikkat etmeni istiyorum.”

Gerçekten de tepeden yukarı çıkarken, eski çatlak testi, yolun kenarında güneşin ısıttığı güzel yabani çiçekleri fark etti ve bu ona az da olsa mutluluk verdi. Ama yolun sonunda halen kendini kötü hissediyordu; çünkü yükünün yarısını sızdırmıştı ve testi, hatasından dolayı su taşıyıcısından gene özür diledi.

Su taşıyıcısı, testiye “Yol boyunca yalnız senin tarafında çiçek olduğunu, öbür testinin tarafından hiç çiçek olmadığını fark ettin mi? Bunun nedeni şu: Senin kusurunu biliyordum ve bunu bir faydaya çevirmeye çalıştım. Yolun senin tarafına düşen bölümüne çiçek tohumları ektim ve her gün dereden dönüşümüz esnasında sen onları suladın. İki yıl boyunca, her gün çiçekleri toplayıp efendimin masasını süsledim. Sen şu anda olduğun gibi olmasaydın, efendimin evinde böyle bir güzellik olmayacaktı.”

Hepimizin kendimize özgü kusurları var. Hepimiz birer çatlak testiyiz. Kusurlarınızdan korkmayın. Onları kabul edin; siz de bir güzelliğin kaynağı olabilirsiniz. Unutmayın, zayıf yanlarımızdan güç alırız.

M

mmusti57

Guest
seyfi' Alıntı:
HERKESIN KENDiNE ÖZGU KUSURLARI VAR KİMSE ÇATLAK TESTİ OLMAK ISTEMEZ SPOR DOSTLUK OLMALI

Hindistan’da bir su taşıyıcısının, boynunun arkasında taşıdığı sırığın uçlarına asılmış iki büyük testisi vardı. Testilerden biri, kusursuz bir biçimde yapılmıştı ve hiç su sızdırmazdı. Diğer testinin bir çatlağı vardı ve su taşıyıcısı, efendisinin evine ulaştığında suyun büyük bir bölümü sızmış ve testi ancak yarısına kadar dolu olurdu.

İki yıl boyunca bu her gün böyle sürüp gitti; su taşıyıcısı, efendisinin evine bir buçuk testi dolusu su getirebildi. Elbette, kusursuz testi, başarılarıyla gurur duyuyordu. Ama zavallı çatlak testi, kendi kusurundan utanıyor ve yerine getirmesi gereken işin yalnızca yarısını yapabiliyor olmaktan ötürü çok üzülüyordu.

Acı bir başarısızlık olarak algıladığı iki yıldan sonra, dere kenarındayken su taşıyıcısıyla konuştu: “Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum.” “Neden?” diye sordu su taşıyıcısı. “Neden utanıyorsun?” “Son iki yıldır, yükümün yalnızca yarısını ulaştırabildim; çünkü içimdeki bu çatlak, efendinin evine gidinceye kadar suyun yarısının sızmasna sebep oluyor. Benim kusurlarım yüzünden bunca işi yapmak zorunda kalıyorsun ve çabalarının karşılığını tam alamıyorsun,” dedi testi.

Su taşıyıcısı, eski çatlak testinin bu haline üzüldü ve merhamet dolu bir sesle şöyle dedi: “Efendimin evine dönerken, yol üzerindeki güzel çiçeklere dikkat etmeni istiyorum.”

Gerçekten de tepeden yukarı çıkarken, eski çatlak testi, yolun kenarında güneşin ısıttığı güzel yabani çiçekleri fark etti ve bu ona az da olsa mutluluk verdi. Ama yolun sonunda halen kendini kötü hissediyordu; çünkü yükünün yarısını sızdırmıştı ve testi, hatasından dolayı su taşıyıcısından gene özür diledi.

Su taşıyıcısı, testiye “Yol boyunca yalnız senin tarafında çiçek olduğunu, öbür testinin tarafından hiç çiçek olmadığını fark ettin mi? Bunun nedeni şu: Senin kusurunu biliyordum ve bunu bir faydaya çevirmeye çalıştım. Yolun senin tarafına düşen bölümüne çiçek tohumları ektim ve her gün dereden dönüşümüz esnasında sen onları suladın. İki yıl boyunca, her gün çiçekleri toplayıp efendimin masasını süsledim. Sen şu anda olduğun gibi olmasaydın, efendimin evinde böyle bir güzellik olmayacaktı.”

Hepimizin kendimize özgü kusurları var. Hepimiz birer çatlak testiyiz. Kusurlarınızdan korkmayın. Onları kabul edin; siz de bir güzelliğin kaynağı olabilirsiniz. Unutmayın, zayıf yanlarımızdan güç alırız.
remixlerdjgif9ha8je.gif

M

mmusti57

Guest
fiesta73' Alıntı:
:puah: :puah: Ne dediğin anlaşılmıyor.:puah: :puah:
Cevap Verdiğim Arkadaşım Gayet İyi Anlamıştır Sen Kafanı Yorma :puah: :puah: :puah: :puah: :pepper: :pepper: :pepper: :pepper: :pepper:

M

mmusti57

Guest
Sevgili Abicim Senin Anlıyacağın Dilde GS'li Bir Taraftar Yazmış Bende Alıntı Yapıp Aynen Senin İçin Buraya Yapıştırıyorum. "Yıl 2006 Nisan'ın 22'si
Çıktı sahaya futbolun en iyi ikisi
Arşa ulastı 55 bin kisinin sesi
Kadıköy'de oynandı yüzyılın derbisi
Baslamadan önce dev maç
Yerliler dua etti, yabancılar çıkardı haç
Allah'tan yardým istemekti amaç
Fener kazandı,Cimbom yedi kırbaç
Fenerbahçe-Galatasaray derbinin adı,

Yer Sükrü Saraçoglu Stadı
Galatasaray seyretti, Fenerbahçe oynadı
Damagımızda kaldı bu maçın tadı
Gol perdesini Appiah araladı
Fenerbahçe golleri arka arkaya sıraladı
Sampiyonluk için yolu araladı
Cimbom'u derinden yaraladı
Fenerbahçe sahada adeta sov yaptı
Hiç yemeden 4 gol attı
Bileginin hakkıyla 3 puanı kaptı
Cimbom'u sanki seytan çarptı
Bu Fener var ya, bu Fener
Bizi her zaman yener

Fenerliler'i tebrik edelim
Bükemedigimiz bilegi öpelim
Dertliyim tasalıyım
Agır hasarlıyım
Üzülmekte haklıyım

Ben Galatasaraylıyım.

seyfi

Administrator
Local time
mmusti57' Alıntı:
Sevgili Abicim Senin Anlıyacağın Dilde GS'li Bir Taraftar Yazmış Bende Alıntı Yapıp Aynen Senin İçin Buraya Yapıştırıyorum. "Yıl 2006 Nisan'ın 22'si
Çıktı sahaya futbolun en iyi ikisi
Arşa ulastı 55 bin kisinin sesi
Kadıköy'de oynandı yüzyılın derbisi
Baslamadan önce dev maç
Yerliler dua etti, yabancılar çıkardı haç
Allah'tan yardým istemekti amaç
Fener kazandı,Cimbom yedi kırbaç
Fenerbahçe-Galatasaray derbinin adı,

Yer Sükrü Saraçoglu Stadı
Galatasaray seyretti, Fenerbahçe oynadı
Damagımızda kaldı bu maçın tadı
Gol perdesini Appiah araladı
Fenerbahçe golleri arka arkaya sıraladı
Sampiyonluk için yolu araladı
Cimbom'u derinden yaraladı
Fenerbahçe sahada adeta sov yaptı
Hiç yemeden 4 gol attı
Bileginin hakkıyla 3 puanı kaptı
Cimbom'u sanki seytan çarptı
Bu Fener var ya, bu Fener
Bizi her zaman yener

Fenerliler'i tebrik edelim
Bükemedigimiz bilegi öpelim
Dertliyim tasalıyım
Agır hasarlıyım
Üzülmekte haklıyım

Ben Galatasaraylıyım.

birşeyler anlatabildiysem
ne mutlu bana:Thanx: :Thanx:

ich_111

New member
Local time
emeğine sağlık seyfi kardeş.

seven_biri

Banned
Local time
seyfi ah sen bir de konuşmayı ögrensen çok şeyler anlatacaksında allahdan konuşmayı bilmiyorsun :)

seyfi

Administrator
Local time
seven_biri' Alıntı:
seyfi ah sen bir de konuşmayı ögrensen çok şeyler anlatacaksında allahdan konuşmayı bilmiyorsun :)
konunun başında çatlak yazmasımı seni yinemi çatlattı yoksa:puah: :puah: :puah:
kendine dikkat et dağılmayasın çatlak testi:puah: :puah:
zaten uzun süredir su kacırıyorsun:puah: :puah: :puah:
birileri seni tamir etmesin:puah: :puah:

seyfi

Administrator
Local time
seyfi' Alıntı:
konunun başında çatlak yazmasımı seni yinemi çatlattı yoksa:puah: :puah: :puah:
kendine dikkat et dağılmayasın çatlak testi:puah: :puah:
zaten uzun süredir su kacırıyorsun:puah: :puah: :puah: