Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

"Denizli F.Bahçe'ye çelme takar"mı acaba?...

M

mmusti57

Guest
"Denizli F.Bahçe'ye çelme takar"mı acaba?..:007:

Bundan 19 yıl önce Türkiye 1. Ligi'nde tıpkı şimdi olduğu gibi büyük bir zirve yarışı yaşanıyordu. Ligin son iki haftasına girildiğinde şampiyonluk potasında yer alan Beşiktaş ve Galatasaray arasındaki çekişme iyice kızışmıştı. Galatasaray önünde 33. haftaya kadar üstün giden Beşiktaş, deplasmanda Malatyaspor'a 1-0 yenilince paniklemeye başladı. 34. haftaya iki takım da 50'şer puanla kafa kafaya girerken Beşiktaş, gol averajıyla lider durumdaydı. Siyah Beyazlıların 34. haftada rakibi ise ligde 8. sırada yer alan ve hiçbir iddiası bulunmayan Denizlispor'du. Ramazan Bayramı'nın ilk günü 31 Mayıs 1987'de İnönü Stadı'nda Denizlispor'u ağırlayan Beşiktaş'ın hesabında çifte bayram yapmak vardı. Karşılaşmanın oynanacağı İnönü Stadı, Siyah-Beyazlı taraftarlarca gelin gibi süslenmişti. Nitekim maçın 86. dakikasına kadar her şey yolunda gidiyordu. Beşiktaş 1-0 öndeydi. Denizlispor, frikik kazanmıştı. Frikiği kullanan Denizlisporlu Erol topu ağlara gönderince, o yılın şampiyonu da değişmişti.
Beşiktaş'ın şampiyonluğunu elinden alan Erol Tolga, yıllar sonra ilk defa konuştu. Düzce'de mütevazı bir hayat süren Erol, özel bir şirkette müdürlük yapıyor. Emektar futbolcu, mahallede kahveye gittiğinde hâlâ Beşiktaşlıların kendisine laf attığını söylüyor. Erol Tolga, attığı golü hiç unutmadığını belirtiyor. Şampiyonu değiştiren adam olarak ünlenen Tolga, golü ise şöyle anlatıyor: "Orta sahanın solunda oynuyordum. O maçta frikik olmuştu, sol ayakta ben çok iyiydim. Beşiktaş'ın kalesinde Jurkoviç vardı. Bir vurdum Jurkoviç sadece fileleri seyretti. Golden sonra tribünlerde çıt çıkmıyordu. O golüm tesadüf değildi. Maçtan önce kamp yaptığımız otele TRT'den muhabirler gelip bizimle röportaj yapmışlardı. Beni de sol ayağı çok güçlü olarak tanıtmışlardı. Ondan sonraki hafta da Altay'a aynı golü attım."
Karşılaşmadan sonra soyunma odalarına giderken Beşiktaşlı futbolculardan en ufak bir söz işitmediğini söyleyen Denizlisporlu eski futbolcu, "Beşiktaşlı futbolcuların kızgınlığı belli oluyordu. Ufak bir kargaşanın dışında bir şey olmadı. Yine de efendi insanlardı. Kaptan Samet hepsini yatıştırdı. Onlar için kötü bir gündü tabii. O golden sonra bana birçok kulüp talip oldu. Ben Malatyaspor'a gittim, üç yıl da orada forma giydim." diyor. Maçtan sonra soyunma odasında yöneticiler tarafından para dağıtıldığını belirten eski futbolcu, "Bir yerlerden para geldi. Yöneticiler de bize dağıttı. O yıllarda çok yapılan bir şeydi. Kaynağı açıklanmamıştı." diye konuşuyor.
Beşiktaş'a attığı o golle hatırlanmasının kendisini mutlu ettiğini ifade eden Erol, "Çocuklarıma anlatacağım güzel bir anım var. Şampiyonu tayin eden bir goldü." diyor. Denizlispor'la gönül bağının hiçbir zaman kopmadığını ifade eden Erol Tolga, eski kulübünün Süper Lig'de kalacağını söylüyor. Denizlispor'un Fenerbahçe'ye teslim olmayacağının da altını çizen Tolga, "Denizli, Fenerbahçe'ye de çelmesini takar." ifadesini kullanıyor.

Benim Bu Saatten Sonra Fenerbahçe Çok Zor Çelme Yer.:puah: :puah: :puah:
Kaynak: Zaman
10.05.2006

seyfi

Administrator
Local time
14:43
belli olmaz tarih tekerrürden ibarettir.
denizli'nin daha önce tarihi ve şampiyonları değiştirdiğini unutmayın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8