Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Kirlangicin Hikayesi

mawiş

New member
Local time
08:03
Bir Gün Bir Kirlangiç Gider Ve Bir Adamin Penceresine Konar Gagasiyla Tiklatir Pencereyi Adam Açip Sorar Ne Var Diye Biliyorum Der Kirlangiç Sana Garip Gelecek Ama Müsade Edersen Seninle Kalabilirmiyim Niyeki Der Adam Uzun Süredir Izliyorum Seni Evine Kimse Girip çikmiyor Anlaşilan Ne Eşin Ne Dostun Nede Arkadaşin Var Beni Içeri Al Ister Bir Kafese Koy Istersen Avucuna Alip Sev Ne Olur Bundan Sonra Seninle Kalayim Der Kirlangic Adam şaşirir Düşünür Taşinir Ve Reddeder Kirlangici Olmaz Der Kapatir Pencereyi Ertesi Gün Tekrar Gelir Ve Konar Pencereye Adam Açar Yine Nevar Gibi Bir Ifade Yüzünde Kirlangiç Beni Içeri Al Diye Tekrarlar Yine Neden Sen Der Adam çünkü Seni Seven Ben Der Kirlangiç Ve üçüncü Kez Sonkez Gelir Kirlangiç Ve Adama Bak Der Bu Sana Son Gelişim Sonkez Seslenişim Havalar Soğudu Sicak ülkelere Gidiyoruz Alti Ay Buralarda Yokuz Ne Olur Beni Içeri Al Ister Bi Kafese Koy Kapat Ister Avucuna Al Sev Yeterki Sana Yakin Olayim Olmaz Der Adam Ben Bir Insanim Sen Ise Bi Kuş Elalem Neder Bu Işe Hasiyenin Nihayetinde Adam örter Yine Pencereyi Kirlangiç Uçar Gider Diğer Kirlangiçlar La Birlikte Sicak ülkelere Adam Yine Yanliz Kalmiştir Ve Yine Yanliz Kaldim Der Kendi Kendine Kirlangicin Içeri Girmesine Ve Evinde Kalmasina Izin Vermemiştir Ama Aslinda Bu Işe Bir Hayli Içerlenmiştir Tamam Belki Bir Kuş Belki Bir Hayvan Ama Ilk Defa Ona Biri Seni Seviyorum Demiştir O Güne Kadar Birinden Bu Iki Kelimeyi Duyacak Kişiyi Beklemiştir Duyduğunda Yüz çevirmiştir Adam Pişman Olur Ve Kirlangici Beklemeye Karar Verir çünkü Bir Kuşta Olsa Onu Seven Biri Vardir Artik Alti Ay Sonra Geri Gelecektir Ve Sevdiği Insanin Evine Girecektir Aradan Beş Ay Geçer Altinci Ay Adam Penceresini Sonuna Kadar Açi Verir Nihayet Kirlangiçlar Gözükür Kirlangiçlar Gelir Kirlangiçlar Gecer Pencerenin önünden Ama Bizim Kirlangiçi Adam Bi Türlü Göremez Nihayet Son Kirlangiçta Geçmektedir Bidakika Bakarmisin Der Adam Son Kirlangica Buyurun Bey Efendi Der Kirlangic Adam Sorar Bi Kirlangic Vardi Buraya Gelir Pencereme Konar Beni Sevdiğini Söylerdi Gördünmü Benim Kirlancimi Kirlangiç Beyefendi Ne Zaman Oldu Bu Olay Adam Ee Daha çok Yeni Alti Ay Kadar Oluyor Siz Burdan Göcüp Gitmeden önce Yaniiohoo Siz Kirlangiçlarlarla Ilgili Gerçeği Bilmiyorsunuz Heralde Der Kirlangiç Hayir Der Adam Nedir O Gerçek
şudur Kirlangiçlarin ömrü Zaten Alti Aydir

mawiş

New member
Local time
Zenginin çorabi

Çok zengin bir adamcağız, ölümünün yaklaştığını hissedince, oğlunu yanına çağırmış.

Evvelâ en mühim vasiyetini bildirmiş. Demiş ki :

“Beni mezara çoraplarımla gömün.”

Anlamamakla berâber kabul etmiş oğlu. Adam bir de mektup tutuşturmuş oğlunun eline.

“Ölümümden sonra, ilk başın sıkıştığında bu mektubu açarsın” demiş sonra.

Ona da “Peki” demiş çocukcağız.

Neyse hak vâkî olmuş, adam rûhunu teslim etmiş. Eş dost toplanıp ağıt yakarken,

oğlanı almış bir düşünce. “Ben şimdi bu adamı çoraplarıyla nasıl gömerim” diye. Bir

hoca bulup sormuş acele tarafından. Ama müspet cevap alamamış. “Olmaz” demiş hoca,

“Dinimizce uygun değil böyle bir şey.” Başka hocaya sormuş, o da “Olmaz” demiş. Çocuk

çâresiz, ölüyü de artık bekletmeden gömmek lâzım. Aklına birden babasının “İlk başın

sıkıştığında aç” diyerek bıraktığı mektup gelmiş. Hemen mektubu arayıp, bulmuş.

Mektupta şunlar yazılıymış:

“Oğlum, gördüğün gibi ben bunca zenginliğime rağmen yanımda bir çorap bile

götüremiyorum. Sen düşün gerisini...”

seyfi

Administrator
Local time
bu fiesta73'ün fıkralarına benziyor

shape1
shape2
shape3
shape4