Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Saran: KÖtÜ İlİŞkİler FenerbahÇe’yİ Etkİledİ

seyfi

Administrator
Local time
17:51
25.05.2006_saran_adaylik2.jpg

Cezası kaldırılırsa veya kongre ertelenirse Fenerbahçe Başkanlığına talip olduğunu
açıklayan Sadettin Saran Lig TV’ye de önemli açıklamalar yaptı. Saran Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybetmesinin nedeninin iletişimsizlik olduğunu kaydetti.
Ercan Taner ve Atilla Gökçe’nin sorularını değerlendiren Sadettin Saran, yönetime bir kez daha talip olduğunu açıklarken ilginç örnekler verdi. Geçen yıl hisselerini elinde bulundurduğu Alman ekibi Borussia Dortmund’u da örnekler veren Sadettin Saran, "Borussia Dortmund küme düşmemeye oynarken bile 50 bin kombine bilet satıyordu. Sanayi kentinin takımı olan Borussia Dortmund’la olan yöneticilik deneyimim bize hakikaten farklı ufuklar açtı." dedi.
Borussia Dortmund’un formasını giyen Nuri Şahin konusuna da değinen Saran, "Dortmund’u almamın bir nedeni de Nuri’ydi. Çünkü Dortmund’u destekleyen Türkler’in sayısı çok fazla. Şimdi Nuri’ye çok büyük talepler vardı. Türkiye’den de Nuri’yi isteyen takımlar oldu. Ancak ben sattırmadım. Kendini daha da geliştirdikten sonra belki Türkiye’ye gelebilir. Bu neden ilerde Fenerbahçe olmasın" şeklinde konuştu.
Fenerbahçe’nin 11 günde iki kupayı da kaybetmesini "çok üzücü" diye değerlendiren Sadettin Saran şöyle konuştu: "Bunda en önemli suç Daum’dan ziyade iletişim eksikliğiydi. Bu diğer takımların bize olan tutumu da değiştirdi. Fenerbahçe’nin kuluplerle, federasyonla sağlıklı olmayan ilişkiler şampiyonluğun kaybedilmesinde etkili oldu. Fenerbahçe’nin hakları için tabiki kavga edilmeli. Ancak ilişkileri kötüleştirmemeli. Trabzon’dan Fatih Tekke’yi almak istiyorsan Trabzonspor’la anlaşmak zorundasın. Aksi takdirde sizinle birlikte teklif
götüren diğer kulübe daha ılımlı yaklaşacaklar. Fenerbahçe’nin son zamanlardaki ilişkileri negatif enerji oluşturdu. Fenerbahçe Türkiye’nin tartışmasız en büyük kulübü. Bunun da etkisi olabilir ancak ilişkileri daha iyi yapmak gerek."
Yönetimin bir yandan teknik direktör aradığının hatırlatılması üzerine, Sadettin Saran, "Yeni gelen yönetimin tabiki bir takım dezavantajları olacak. O’nun için Aziz Yıldırım’ın devam etmesi gerektiğine inanıyordum. Ancak bu saatten sonra aziz Yıldırım’ın dönmeyeceğine inanıyorum." dedi.
Yönetimden ayrılma sürecinde Aziz Yıldırım’la ilişkileriniz nasıldı sorusunu ise Sadettin Saran, "Ayrıldıktan sonra Aziz Yıldırım’la konuşmadım." şeklinde cevaplandırdı.
Kulüp çevrelerinden bazı kişilerin gelsin görüşelim teklifinin hatırlatılması üzerine ise Saran "Kimseden icazet almam. Benim çok genç, enerjik ve kurumsal anlamda deneyimli bir ekibim var. İşinden uzak kalan benden birşey götürmez. Fenerbahçe taraftarı, benim için ve hepimiz için inşallah 100’üncü yılımız uğurlu olur." ifadelerini kullandı.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8