Neler yeni

Welcome to SATBİL FORUM PAYLAŞIM

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It's also quick and totally free, so what are you waiting for?

Bir Satbil Forum Efsanesi

Satbil Reklam Alanı

Satbil Forum Reklam

Ustaca Verilen Cevaplar...

By_Frodo

New member
Local time
07:00
Köylü, yeni doğan bir sıpayı kucağına almış evine dönerken, iki ortaokul öğrencisi kendisine takılır ve :Hayrola amca, derler. Oğlunu nereye götürüyorsun böyle?
Adam, kendine yapılan bu terbiyesizlige aldırmamış görünerek cevap verir: Gittiğiniz okula kaydını yaptıracağım...

Amerikalı işadamı, Çinliyle alay ederek sormuş :Mezarlarınıza koyduğunuz pirinçleri, ölüleriniz ne zaman yiyecek?
Çinli, başını kaldırmadan cevap vermiş:
Sizin ölüleriniz, koyduğunuz çiçekleri kokladığı zaman...

Vaktiyle Fransa hükümet ricalinden biri Napolyon Bonapart'ı bir muharebede tenkide kalkışıp parmağını harita üzerinde gezdirerek: Önce şurasını almalıydınız, sonra buradan geçerek ötesini zaptetmeliydiniz, gibi fikirler yürütmeye başlayınca, Napolyon: Evet demiş, onlar parmakla alınabilseydi
dediğin gibi yapardım...

Cenap Şehabeddin'e:
Su edepsize neden bir tokat vurmadın? dediklerinde, su cevabı vermiş:
Eldivenim yoktu, iğrendim...

İngiltere Kralı George ile görüştüğü sırada, Gandi'nin üzerinde her zamanki gibi beyaz örtüsü vardır. Davetten çıkınca bir gazeteci sorar :
Kıyafetiniz, bir kralla bulusmak için yeterli miydi?
Gandi, hiç aldırmadan cevap verir :
Kral, ikimize de yetecek kadar giyimliydi...

Necip Fazıl Kısakürek vapurla Karaköy'e geçerken, yanına biri yaklaşıp :
Üstad, diye sormuş,peygamberlere ne diye gerek duyuldu, biz kendimiz
yolumuzu bulabilirdik.
Necip Fazıl, okuduğu kitaptan başını kaldırmadan :
Ne diye vapura bindin ki, cevabını vermiş. Yüzerek geçsene karşıya...

İncili Çavuş, Osmanlı elçisi olarak Fransa Kralına gönderildiğinde, elbiselerinin bazı yerlerinde yama varmış. Kral, bunları görünce dayanamayıp :
Bana senden başka gönderecek adam bulamadılar mı? diye sorunca, İncili Çavuş:
Osmanlılar, adamına göre adam gönderirler,cevabını vermiş. Beni de sana göndermelerinin hikmeti bu olsa gerek.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8